Euro2020: Švedai minimaliu skirtumu palaužė slovakus

Švedija ir Slovakija grūmėsi kietai

Pirmoje penktadienio dvikovoje Europos futbolo čempionate pergalę E grupėje iškovojo Švedijos rinktinė, kuri 1:0 (0:0) palaužė Slovakiją.

Pirmoje mačo pusėje vyravo itin klampus ir nuobodus futbolas, kuriame nedidelę teritorinę kontrolę turėjo Slovakija. Vis dėlto, nei slovakams, nei kontratakose savo progų laukusiems švedams pavojingų progų prie varžovų vartų sukurti nepavyko.

Antajame kėlinyje jau vyko kur kas aktyvesnis ir aštresnis futbolas, o ir progų pasižymėti atsirado. Beveik visi jie buvo kuriami prie Slovakijos vartų, tačiau net tris kartus iš arti pavojingai galva smūgiavę Ludwigas Augustinssonas, Marcusas Danielson bei Alexanderis Isakas nuginkluoti Martino Dubravkos nepajėgė.

Lemtingas įvartis į Slovakijos vartus visgi krito 77-ąją minutę. Blankiai atrodžiusių Marcusą Bergą pakeitęs Robertas Quaisonas buvo pargriautas Slovakijos vartininko M. Dubravkos baudos aikštelėje, o jo uždirbtą 11m baudinį realizavo Emilis Forsbergas.

Po praleisto įvarčio slovakai bandė dar aktyvinti žaidimą puolime, bet nesėkmingai. Apskritai, Stefano Tarkovičiaus auklėtiniai per rungtynes neatliko nė vieno tikslaus smūgio į Švedijos rinktinės vartų plotą.