Geoffas Hurstas: „Triumfas pasaulio futbolo čempionate pakeičia tavo gyvenimą“

Anglijos futbolo rinktinė pasaulio futbolo čempionate triumfavo 1966 metais finale įveikusi Vakarų Vokietijos pasipriešinimą. Geoffas Hurstas yra pirmasis ir iki šiol vienintelis futbolininkas, kuriam pavyko pelnyti tris įvarčius pasaulio futbolo čempionato finale.

Geoffas Hurstas po šio įspūdingo savo pasirodymo tapo ne tik nacionaliniu herojumi, tačiau taip pat vėliau Anglijos karalienė Elžbieta II jį įšventino į riterius. Kalbėdamas su „CNN Sport“ Geoffas Hurstas atskleidė, kad triumfas pasaulio čempionate pakeičia tavo gyvenimą.

Įvarčio šventimas

Geoffas Hurstas pirmąjį įvartį pelnė devynioliktąją rungtynių minutę, kai tiksliai galva nukreipė kamuolį į vartų tinklą. Šis epizodas privertė pakilti iš savo vietų visus Anglijos rinktinės sirgalius, tačiau Geoffas Hurstas iki šiol prisimena savo pelnyto įvarčio šventimą. „Įmušęs įvartį pašokau ir nežinojau, ką daryti, todėl atlikau kvailą šuolį. Dabar, kai į tai pažiūriu, atrodau kaip tikras idiotas, bet tuo metu nežinai, ką su savimi daryti“,- kalbėjo buvęs futbolininkas.

Kontraversiškas įvartis

Pasibaigus rungtynių pagrindiniam laikui buvo užfiksuotas lygus rezultatas 2-2, todėl rinktinės turėjo žaisti pratęsimą. Būtent šiuo metu Geoffas Hurstas pasižymėjo dar kartą. „Šis įvartis buvo labai ginčytinas ir žmonės net ir šiandien vis dar apie tai kalba“,- teigė jis.

Anglų puolėjo smūgiuotas kamuolys pratęsimo metu atsimušė į skersinį, o atšokusį kamuolį nuo žemės išspyrė Vakarų Vokietijos gynėjai. Dėl šios priežasties buvo beveik neįmanoma pasakyti, ar kamuolys tikrai kirto vartų liniją. Šis įvartis buvo įskaitytas tik po ilgos diskusijos tarp teisėjų, o vėliau Anglijos rinktinė šias rungtynes laimėjo rezultatu 4-2.

Paskutinė rungtynių minutė

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti vos vieną minutę rezultatas vis dar buvo 3-2 Anglijos rinktinės naudai, tačiau Geoffas Hurstas sulaukė komandos draugo tolimo perdavimo. Jis iki šiol prisimena, ką tuo metu galvojo, prieš padėdamas galutinį tašką šiose finalo rungtynėse. „Galvojau, kad esu pavargęs. Žinojau, kad rungtynių pabaiga yra jau netoli ir kad dabar mušiu šį kamuolį iš visų likusių savo jėgų“,- pasakojo buvęs futbolininkas.

Geoffas Hurstas teigia, kad jis iki šiol supranta, kaip svarbu yra laimėti pasaulio futbolo čempionatą. „Žmonės vis dar apie tai kalba. Praėjusią savaitę atsitrenkiau į moterį, kuri ištekėjo pasaulio futbolo čempionato finalo rungtynių metu. Ji mums papasakojo, kad jų santuokos ceremonijos bažnyčioje metu vikaras vis pranešdavo, koks buvo rungtynių rezultatas“,- neįtikėtiną istoriją atskleidė buvęs Anglijos puolėjas.

Šias rungtynes stebėjo daugiau nei 32 milijonai žmonių (60 procentų Didžiosios Britanijos gyventojų) ir tai vis dar iki šiol yra didžiausia renginio transliacija, kuri buvo rodoma Britanijos televizijoje.