Išgyvenimo mūšį laimėję danai keliauja į aštuntfinalį

Europos futbolo čempionate dramatišką finišo tiesiąją pasiekė B grupė. Christiano Erikseno netekusi Danijos rinktinė savo namų aikštėje 4:1 nepasigailėjo Rusijos fotbolininkų. Tuo tarpu Belgijos rinktinė 2:0 palaužė čempionato debiutantus suomius bei atvėrė galimybę danams žengti į aštuntfinalį.

Danai rungtynėse į priekį išsiveržė 38-ąją minutę po Mikkelio Damsgaardo nuostabaus smūgio į varžovų vartus. Aikštės šeimininkams rezultatą padvigubinti pavyko 59-ąją minutę, kai šiurkščiai savo aikštės pusėje suklydo Romanas Zobninas, kuris perduodant kamuolį savo vartininkui jį perdavė Youssoufui Poulsenui, o pastarasis sutvarkęs formalumus padvigubino pranašumą 2:0.

Rusijos ekipa rezultatą sušvelnino 58-ąją minutę po to, kai Janniask Vestergaardas savo baudos aikštelėje neleistinai sustabdė Igorį Divejevą, o teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį tiksliai realizavo Artiomas Dzyuba. Vis tik, Rusijos šansus išlyginti rezultatą po devynių minučių paskandino Danijos rinktinės gynėjo Andreaso Christenseno įvartis, o rezultatas tapo 3:1.

Galutinį tašką rungtynėse 82-ąją minutę padėjo Joakimas Maehle, kuris greitos kontratakos metu nuginkluodamas Rusijos rinktinės vartininką pelnė ketvirtąjį komandos įvartį.

Kitose rungtynėse Belgijos futbolininkai iškovojo sunkią pergalę ir 2:0 palaužė Suomijos ekipą. Belgai rungtynėse į priekį išsiveržė 74-ąją minutę po to, kai Lukašas Hradecky nesėkingai sužaidė savo baudos aikštelėje ir pelnė įvartį į savus vartus. Dar po septynių minučių Romelu Lukaku sulaukė nuostabaus Kevino De Bruyne perdavimo ir antrą kartą pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.