Klampiose rungtynėse šveicarus įveikusi Švedija keliauja į ketvirtfinalį (VIDEO)

Pasaulio čempionato aštuntfinaliuose liko tik vienas neatsakytas klausimas – kas taps Švedijos varžove ketvirtfinalyje. Būtent jame vietą Švedija iškovojo sugebėjusi 1:0 palaužti Šveicarijos futbolininkus.

Klampiose, lėtose ir gynyba paremtose rungtynėse švedai atrodė pavojingiau nuo pat pradžių.

Švedai išsiveržti į priekį galėjo jau aštuntąją minutę, tačiau puikią progą turėjęs Marcusas Bergas atliko labai prastą smūgį ir šansą išvaistė.

Sužaidus pirmąjį pusvalandį Švedija susikūrė dar vieną progą pasižymėti. Tačiau tada M. Bergo smūgį puikiai atrėmė Yannas Sommeris.

Prieš kėliniu pabaigą abi komandos turėjo po realų šansą. Tačiau nei Belerimas Dzemailis, nei Albinas Ekdelis savo ekipų išvesti į priekį nesugebėjo.

Po pertraukos puikų šansą pasižymėti turėjo Ola Toivonenas, tačiau būdamas arti vartų švedas smūgiavo kiek per stipriai ir kamuolys pralėkė virš vartų.

O 66-ąją minutę dar vieną progą turėjo ta pati Švedija. Emilas Forsbergas stipriai smūgiavo į Y. Sommerio ginamus vartus, o kamuolys lietęs ir šveicarų gynėją bei pakeitęs skriejimo krypti atsidūrė vartų tinkle.

Šveicarams kurti pavojingas progas sekėsi ganėtinai sunkiai. Vis dėlto 80-ąją minutę Breelas Embolo puikiu smūgiu galva galėjo rezultatą išlyginti, tačiau švedų gynėjai neleido kamuoliui atsidurti vartuose.

Šveicarija rezultatą išlyginti galėjo ir per pridėtą teisėjo laiką, tačiau ten puikiai dirbo Švedijos rinktinės vartininkas, kuris atrėmė Hario Seferovičiaus smūgį.

O jau 93-ąją minutę Švedijos rinktinė nubėgo į greitą ataką po kurios arbitras rodė į 11 metrų žymą. Prasižengęs Michaelas Langas užsidirbo raudoną kortelę, kadangi tai buvo paskutinės vilties pražanga.

Vis dėlto po VAR peržiūros buvo nuspręsta, kad tai yra baudos smūgis, o ne 11 metrų baudinys. Šio smūgio švedams realizuoti nepavyko ir rungtynės pasibaigė 1:0.