Lietuvos futbolo rinktinė iškovojo pirmąją pergalę pasaulio čempionato atrankoje

Šeštadienį Lietuvos futbolo rinktinė po mėnesio pertraukos ir vėl stojo į kovą pasaulio čempionato atrankoje. Valdo Ivanausko auklėtiniai namuose 3:1 nugalėjo Bulgarijos rinktinę ir iškovojo pirmąją pergalę po penkerių iš eilės pralaimėtų rungtynių.

Rungtynes abi komandos pradėjo pasyviai, tačiau jau 14-ąją minutę teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į lietuvių vartus, o svečiai turėjo auksinę progą išsiveržti į priekį. Vis tik Dimitaro Krasimirovo Ilievo smūgiuotą kamuolį atrėmė Lietuvos rinktinės vartininkas Ernestas Šetkus, o rezultatas išliko 0:0.

Dar po ketverių minučių Lietuvos rinktinė atakoje sukūrė puikią progą ir po Arvydo Novikovo perdavimo tiksliu smūgiu Justas Lesickas pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, o rezultatas tapo 1:0.

Po ilgosios pertraukos lietuviai turėjo dar vieną puikų šansą pasižymėti, tačiau Justo Lesicko smūgį atrėmė bulgarų vartininkas. 64-ąją minutę bulgarams pavyko išlyginti rezultatą, kai Kirilas Despodovas baudos smūgiu tiesiog nepaliko jokių šansų Lietuvos rinktinės vartininkui.

Nors antrajame kėlinyje kamuolio kontrolė priklausė svečiams, lietuviai ir toliau kūrė pavojingas atakas ir 82-ąją minutę Fedoras Černychas nuostabiu tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų vartus ir dar kartą išvedė lietuvius į priekį 2:1. Dar po dviejų minučių Fedoras Černychas įspūdingu reidu sugebėjo dar kartą pasiūsti kamuolį į vartų tinklą ir rezultatas tapo 3:1

Sekančias rungtynes Lietuvos rinktinė žais spalio 12-ąją prieš Šveicarijos rinktinę.