Lietuvos salės futbolininkai nusileido kazachams

Lietuvos rinktinės vartininkas E. Žagaras

Lietuvos salės futbulo rinktinė pasaulio pirmenybių antrose A grupės rungtynėse vėl buvo priversta pripažinti varžovų pranašumą. Kauno „Žalgirio“ arenoje Kazachstanas įveikė Lietuvą rezultatu 3:0 (1:0).

Lietuva praleido netikėtą Taynano pelnytą įvartį jau pirmąją susitikimo minutę, bet ukrainiečio Jevgenijaus Ryvkino vadovaujama mūsų šalies rinktinė nepalūžo ir tęsė kovą kiekviename aikštės centimetre. Nors komandas pasauliniame salės futbolo reitinge skiria beveik septynios dešimtys pozicijų, kadangi Kazachstanas žengia 7-as, o Lietuva rikiuojasi tik 8-to dešimtuko viduryje, per pirmąjį kėlinį daugiau įvarčių pelnyta nebuvo. Žaidimas buvo apylygis. Lietuva netgi turėjo daugiau realių progų išlyginti rezultatą negu kazachai padvigubinti pranašumą, tačiau jomis pasinaudoti nepavyko.

Antrajame kėlinyje vaizdas mažai keitėsi, tačiau Kazachstanas įrodė savo didesnį meistriškumą tiesiog tiksliau realizuodamas susikurtas progas. 30-ąją minutę Azijos komandos pranašumą padidino D. Tursagulovo įvartis, o mačui artėjant link pabaigos, 35-ąją minutę, pasižymėjo ir A. Akbalikovas.

Sekmadienį pirmajame čempionato mače tik rungtynių pabaigoje 1:2 Venesuelai nusileidusi Lietuva kolkas lieka be taškų. Paskutinis A grupės mačas bus žaidžiamas rugsėjo 18-tą dieną su Kosta Rika, kuri po dviejų pralaimėjimų Kazachstanui ir Venesuelai taipogi neturi taškų.

Jei Lietuva šiame susitikime pasiektų pergalę, ji dar turėtų teorinių šansų patekti į atkrintamąsias kaip viena iš 4 geriausių trečias vietas grupėse užėmusių rinktinių.