Kroatai perrašė istoriją ir žais pasaulio čempionato finale (VIDEO)

21 valandą Maskvoje prasidėjo intriguojanti ir daug žadanti antrojo pasaulio čempionato pusfinalio dvikova.

Dėl svajonių bilieto į finalą susikovė dvi elitinės Europos rinktinės – Kroatija ir Anglija.

Kroatija šiose pirmenybėse žygiavo tik pergalingai, tačiau atkrintamųjų etape ši komanda net du kartus laimėjo tik po 11 metrų baudinių serijos.

Anglija sykį nusileido belgams, tačiau Garetho Southgate'o auklėtiniai demonstruoja puikų žaidimą yra yra laikomi šios poros favoritais.

Susitikimą abi komandos pradėjo atsargiai, tačiau 4-ąją minutę prie kroatų baudos aikštelės Delle Ali buvo pargriautas Lukos Modričiaus.

Progos sulaukę anglai jos neiššvaistė – puikiu baudos smūgiu pasižymėjo K.Trippieras – 1:0.

Garetho Southgate'o auklėtiniai nenusiramino ir pradėjo spausti varžovus, norėdami įmušti dar vieną įvartį.

14-ąją min. anglai kėlė kampinį, bet H.Maguire'o smūgis buvo netikslus.

Galiausiai Kroatija sukūrė pavojų prie J.Pickfordo vartų – šalia virpsto smūgiavo I.Perišičius.

H.Kane'as iššvaistė dvi galimybes – 30-ąją min. jo smūgį atrėmė D.Subašičius, o netrukus snaiperis pataikė į virpstą. Tiesa, šoninis arbitras dar užfiksavo ir nuošalę.

Kroatams trūko energijos, o jų lyderis L.Modričius pateko į gynybos gniaužtus.

Antroje kėlinio pradžioje Balkanų futbolo atstovai užsidirbo dvi korteles – teisėjas nubaudė A.Rebičių ir M.Mandžukičių.

H.Kane'as buvo netoli tikslo, tačiau griūdamas nepasiekė kamuolio.

68-ąją min. anglai turėjo traukti kamuolį iš vartų tinklo – meistriškai sužaidęs pasižymėjo krašto puolėjas Ivanas Perišičius (1:1). Netrukus jis pataikė ir į virpstą.

74-ąją min. anglai pradėjo atlikinėti keitimus ir ketino rengti varžovų vartų šturmą.

Vis dėlto abi komandos itin pavojingomis progomis nepasižymėjo ir turėjo žaisti pratęsimą.

Papildomo laiko metu sužibo puolėjo Mario Mandžukičiaus žvaigždė – jis 109-ąją minutę pelnė pergalingą įvartį ir išvedė rinktinę į mačą dėl pirmosios vietos (1:2).