Po 28 metų pertraukos anglai pateko į pasaulio čempionato pusfinalį (VIDEO)

Pasaulio futbolo čempionate tęsiasi ketvirtfinalio akistatos, o po pirmosios šios dienos dvikovos paaiškėjo, jog į čempionato pusfinalį keliauja Anglijos rinktinė.

Du įvarčiai galva leido anglams 2:0 nugalėti Švedijos ekipą ir patekti ten, kur jie nebuvo jau 28 metus. Būtent tada – 1990 metais, Anglijos rinktinė paskutinį kartą žaidė planetos čempionato pusfinalyje.

Susitikimas prasidėjo atsargiu žaidimu, o abi rinktinės progų pasižymėti beveik neturėjo. Visgi, anglams užteko vienintelio kampinio, kad tai pakeistų. Sužaidus pusvalandį po šios standartinės situacijos Harry Maguire‘as galva pasiuntė kamuolį į švedų vartus ir išvedė anglus į priekį 1:0.

Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą fantastišką progą turėjo Raheemas Sterlingas, kuris pabėgo vienas prieš varžovų vartininką, bet jam pergudrauti Robino Olseno nepavyko ir puiki proga įvarčiu nesibaigė.

Antrojo kėlinio pradžioje pavojingai smūgiavo Marcusas Bergas, bet šiame epizode sužibėjo Jordanas Pickfordas, atrėmęs į jo vartus skriejusį smūgį.

Po šio epizodo anglai ir toliau daugiau kontroliavo kamuolį, o 60-ąją minutę jie antrą kartą mače nuginklavo varžovų vartininką. Jesse Lingardas atliko puikų perdavimą link varžovų vartų, kur Dele Alli iš arti galva padvigubino Anglijos rinktinės persvarą.

Po antrojo praleisto įvarčio švedai surengė dar vieną pavojingą ataką, bet ir vėl J. Pickfordas išlaikė savo vartus "sausus".

72-ąją minutę dar kartą pasižymėti pabandė M. Bergas, tačiau ir vėl tarpusavio dvikovą laimėjo Anglijos rinktinės vartininkas, atrėmęs dar vieną varžovų smūgį.

Rungtynių pabaigoje švedams vis labiau stigo jėgų, o jų paskutines viltis išsigelbėti sužlugdė itin netikslus Ludwigo Augustinssono baudos smūgis iš artimos distancijos. Anglai iškovojo pergalę, kuri pasiuntė juos į pusfinalio etapą, kuriame jie varžysis su Rusijos ir Kroatijos poros nugalėtojais.