Kaip sekasi komandoms A grupės kovose?

Pasaulio ledo ritulio I-ojo divizono kovos jau persirito į antrąją pirmenybių pusę – komandos sužaidė po trejas rungtynes, išryškėjo čempionato lyderiai ir autsaideriai.

Aistros verda ne tik Kaune, kur dėl aukso ir patekimo į aukštesnį lygį kovoja lietuviai, bet ir Vengrijos sostinėje Budapešte – ten čempionato šeimininkai vengrai, lietuvių kaimynai lenkai, britai, slovėnai, italai ir kazachstaniečiai žaidžia dėl aukščiausios prabos medalių ir dviejų vietų Elitiniame divizione.

Jeigu B grupėje jau yra ryški čempionato favoritė Lietuva, A kovose Kazachstanas, Italija ir Didžioji Britanija yra surinkusios po vienodą taškų skaičių – 6 (po 2 pergales ir 1 pralaimėjimą). Rinktinių pozicijos turnyrinėje lentelėje skiriasi tik dėl to, kad kiekviena jų turi skirtingą ir palankesnį įmuštų ir praleistų įvarčių balansą (atitinkamai 9:4, 8:4, ir 9:10).

D.Britanijos nacionalinei komandai toks rezultatas, bent jau kol kas, yra ypatingai geras – net ir neigiamas įmuštų ir praleistų įvarčių santykis leidžia būti tarp trijų pajėgiausių A grupės rinktinių, nors dar pernai britai kovėsi ir laimėjo B grupę. Tiesa, D.Britanijos ledo ritulininkų sėkmė turėtų įkvėpti ir lietuvius, kurie šįmet, besiruošdami B grupės kovoms Kaune, kontrolinėse rungtynėse dukart parklupdė britus 3:2 ir net 7:2.

Sumaištį į turnyrinę lentelę įnešė ir trečiadienio Kazachstano bei Italijos kova – italai nugalėjo kazachstaniečius sausai 3:0, nors čempionato pradžioje sugebėjo 2:3 nusileisti kol kas šeštoje grupės vietoje žengiančiai ir ant iškritimo ribos į B grupę esančiai Vengrijai.

A grupės turnyrinės lentelės apačioje tokia pati situacija, kaip ir viršuje – trys rinktinės su vienodu taškų balansu – po vieną pergalę ir du pralaimėjimus turi slovėnai, lenkai ir vengrai (įvarčių santykis – 7:8, 8:10 ir 4:9).

Viską išspręs artimiausi mačai – jau ketvirtadienį lenkai susitiks su vengrais – po šio susitikimo viena iš nacionalinių rinktinių tikrai šaus į viršų, kitą palikdama užnugaryje. Penktadienį Kazachstanas aiškinsis santykius su Slovėnija, o Italija sužinos, koks iš tiesų yra Didžiosios Britanijos nacionalinės komandos meistriškumo lygis.

Šeštadienį, kaip ir B grupėje, vyks finalinės kovos – kazachai žais su lenkais, slovėnai su italais, o vengrai su britais.

Tad A grupėje galimi dar įvairūs vietų dalybos scenarijai. Tačiau dabar galime kiek drąsiau bandyti ir numatyti ateitį – jeigu lietuviams visgi pavyksta laimėti B grupę ir pasipuošti aukso medaliais, kitais metais Lietuva rungtyniaus jau su pajėgesniais priešininkais, tarp kurių gali būti visi A grupės varžovai – Kazachstanas, Italija, D.Britanija, Slovėnija, Lenkija ir Vengrija.

Nereikia pamiršti, jog gegužės 5 dieną Danijoje startuoja ir Elitinio diviziono kovos, o joms pasibaigus, blogiausiai pasirodžiusios dvi komandos kris laipteliu žemyn į A grupę. Jei remtis 2017 m. rezultatais, silpniausios Elito komandos buvo į I-ojo diviziono A grupę iškritusios Italijos ir Slovėnijos komandos, tačiau per vieną pralaimėjimą nuo iškritimo buvo ir gilias ledo ritulio tradicinas puosėlėjantys slovakai. Taip pat bus įdomu pamatyti, kaip Elite atrodys iš I-ojo diviziono į aukščiausią lygį sugrįžtantys austrai bei korėjiečiai.

Bet kol kas reikėtų koncentruotis į bendrą Lietuvos rinktinės ir šalies ledo ritulio tikslą, kurį įvardija rungtynių Lietuva-Japonija kapitonas, gynėjas Darius Kasparaitis:

"Mūsų tikslas vienas – laimėti aukso medalį. Viskas eina kaip suplanuota".

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts