„Barcelona“ ir Šaras – Eurolygos finalo ketverte

Vėl save atrandantis Pau Gasolis

Antradienio vakarą Barselonos „Palau Blaugrana“ arenoje lemiamas rungtynes dėl teisės varžytis šių metų Eurolygos finalo ketverte žaidė vietos „Barcelona“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“.

Mačas prasidėjo abiems ekipoms kaunantis taškas į tašką, o katalonai keliais taškais atitrūko tik kėlinio viduryje surengę keletą efektyvių kontratakų. Nuo pirmo kėlinio vidurio šeimininkai puikiai stabdė „Zenit“ atakų organizatorių Keviną Pangosą, taipogi sėkmingai jį atkirsdami nuo komandos draugų, kas pastebimai išmušė rusų ekipą iš vėžių.

Po pirmojo kėlinio „Barca“ pirmavo 23:14, o antrojo pradžioje, po įspūdingų Leandro Bolmaro dėjimo ir tritaškio, komandas jau ėmė skirti dviženklis pranašumas, kyrį taiklus Kyle'o Kuričiaus tritaškis padiddino net iki 16 taškų (41:25). Visgi „Zenit“ atlaikė šeimininkų šturmą ir ekipos į didžiąją pertrauką išėjo Šarūno Jasikevičiaus kariaunai pirmaujant 43:30.

Trečiajame kėlinyje Barselonos krepšininkai dar labiau suintensyvino darbą gynyboje ir svečių iš Rusijos puolimas tiesiog mirė. Dviem taikliais metimais kėlinį pradėję Xaviero Pasqualio auklėtiniai sekančius taškus pelnė tik priešpaskutinę kėlinio minutę, kuomet sunkų metimą per rankas realizavo Vitalijus Fridzonas.

Iš viso per trečią kėlinį vos 9 taškus sukrapštę Piterio atstovai jį pralaimėjo 9:14, tad prieš lemiamą ketvirtį katalonai turėjo jau saugią 18 taškų atsargą – 57:39.

Ketvirtajame kėlinyje abi varžovės jau daugiau laukė finalinės sirenos, nes nugalėtojui išaiškinti šįsyk pakako trijų kėlinių. Galutinis rezultatas – 79:53 Ispanijos klubo naudai.

Beje, Barselonos gretose pirmą kartą po grįžimo iš NBA suspindo Pau Gasolio žvaigždė. Mačo MVP išrinktas keturiasdešimtmetis per lemiamą katvirtfinalio mačą surinko 16 naudingumo balų (7 taškai, 3 atkovoti kamuoliai, 4 blokai, 3 perimti kamuoliai). Tam jam prireikė aikštėje praleisti vos 17 minučių ir 24 sekundžių.

„Barcelona“: Cory Higginsas 15, Nickas Calathesas 12, Brandonas Daviesas ir Kyle‘as Kuricas po 11, Adamas Hanga, Leandro Bolmaro, Pau Gasolis ir Nikola Mirotičius po 7.

„Zenit“: Alexas Poythressas 11, Billy Baronas 9, Willas Thomasas ir Kevinas Pangosas po 7.