Ketvirtajame kėlinyje užsikirtęs „Žalgiris“ krito Graikijoje

Kauno „Žalgirio“ ekipai ketvirtfinalio serijoje nepavyko padvigubinti savo persvaros. Šį kartą žalgiriečiai 68:79 privalėjo pripažinti Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkų pranašumą.

Dabar serijoje iki trijų pergalių rezultatas yra lygus 1-1.

Abi ekipos pirmajame kėlinyje keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau aikštės šeimininkai sugebėjo pabėgti antrajame kėlinyje ir į pertrauką išėjo turint 9 taškų pranašumą.

Nors per trečiąjį ketvirtį „Žalgiris“ visą deficitą panaikino, lemiamą ketvirtį „Olympiacos“ pradėjo 9:0, žalgiriečiai nepelnė taškų net 5 minutes ir taip palaidojo savo šansus pakovoti dėl pergalės.

Kauniečiai pirmuosius taškus iš žaidimo ketvirtajame kėlinyje pelnė likus žaisti tik pustrečios minutės iki rungtynių pabaigos.

Dar likus minutei iki rungtynių pabaigos žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki 6 taškų, tačiau to nepakako, kad būtų atkurta intriga.

Šiame susitikime ir vėl labai trūko Pauliaus Jankūno bei Edgaro Ulanovo indelių. „Žalgirio“ kapitonas per 23 minutes nemetė nė karto į krepšį ir atkovojo 3 kamuolius. Tuo metu E. Ulanovas per 22 mintues prametė tris dvitaškius ir surinko -1 naudingumo balą.

„Olympiacos“: J. McLeanas 21 (8/12 trit.), V. Spanoulis 17, I. Papapetrou 9.
„Žalgiris“: B. Daviesas 20 (7/10 dvit.), V. Micičius 13 (8 rez. perd.), A. Milaknis 11.

Rungtynių eiga

I kėlinys

Komandos rungtynes pradėjo lygiai, o sužaidus dvi minutes rezultatas buvo lygus – 4:4. V. Micičius per pirmas tris minutes pelnė 6 taškus, o kauniečiai jau buvo priekyje 9:4. Tuo tarpu J. McLeanas pelnė 7 taškus Pirėjo ekipai ir kauniečių pranašumas ištirpo iki minimumo (9:8).

Kauniečiai ir toliau šeimininkavo varžovų arejone bei po A. Toupane'o taškų pirmavo 13:8. Vis dėlto šaimininkai spurtavo 6:0 ir išsiveržė į priekį 14:13. Graikijos ekipa pirmąjį kėlinį užbaigė sėkmingiau ir po pirmųjų 10 minučių pirmavo 17:15.

„Olympiacos“: J. McLeanas 7, J. Strelniekis 4.
„Žalgiris“: V. Micičius 6, A. Toupane‘as 4.

II kėlinys

Kauniečių puolimas ketvirčio pradžioje užstrigo ir sužaidus dvi minutes jau atsiliko 15:23. Kauniečių deficitas vienu metu pasiekė ir dviženklį, tačiau jį greitai sumažino iki 7 (18:25).

Dar neįpusėjus ketvirčiui kauniečiai turėjo penkias komandines pražangas, o „Olympiacos“ ir toliau išlaikė solidžią persvarą – 29:20. Nors A. Milaknis smeigė tritaškį, tokiu pat metimu atsakė ir V. Spanoulis. Kauniečiai ir toliau bandė vytis ir likus 2 minutėms komandas skyrė 6 taškai – 28:34. Žalgiriečiai kėlinį turėdami 9 taškų deficitą – 32:41.

„Olympiacos“: J. McLeanas 14, V. Spanoulis 10, J. Strelniekis 7.
„Žalgiris“: V. Micičius ir A. White‘as po 6.

III kėlinys

Nors „Olympiacos“ iškart susigrąžino dviženklį pranašumą, po dviejų A. Milaknio tritaškių, B. Davieso dviejų dvitaškių deficitas ištirpo vos iki 3 taškų – 42:45. Kauniečiai ir toliau gerai atrodė po pertraukos ir įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė du taškai – 48:50.

Nors kauniečiai rezultatą sugebėjo išlyginti, „Olympiacos“ ir vėl atstatė savo persvarą – 53:50. A. Toupane'as užsidirbo techninę pražangą, o tai leido „Olympiacos“ padidinti persvarą iki 4 taškų. Nepaisant to, A. Kavaliauskas likus minutei nubraukė deficitą per pusę – 52:54. O A. Toupane'o dvitaškis su kėlinio sirena leido žalgiriečiams išlyginti rezultatą – 54:54.

„Olympiacos“: J. McLeanas 17, V. Spanoulis 12, J. Strelniekis 8.
„Žalgiris“: B. Daviesas 13, V. Micičius 9, A. Milaknis 8.

IV kėlinys

Ketvirtąjį kėlinį „Olympiacos“ pradėjo dviem tritaškiais iš eilės ir skirtumas iškart išaugo iki 6 taškų. Žalgiriečiai taškų nepelnė net 4 minutes, o aikštės šeimininkai tuo pasinaudoję jau pirmavo 63:54. Žalgiriečiai pirmuosius ketvirtojo kėlinio taškus pelnė sužaidus tik 5 minutes, kai B. Daviesas pataikė vieną baudos metimą (55:63).

Po kelių akimirkų Pirėjo komanda jau turėjo ir dviženklę persvarą – 65:55. O po V. Spanoulio trijų baudos metimų komandas skyrė jau ir 13 taškų. Kauniečiai likus žaisti mažiau negu dvi minutes pelnė 5 taškus per ataką ir atgaivino viltį (64:72). Likus minutei po V. Micičiaus reido link krepšio iš graikų pranašumo liko 6 taškai (68:74). Tačiau kitoje aikštės pusėje I. Papapetrou įspdingu dėjimu išsprendė visus klausimus.