Antroji Lietuvos varžovė Pasaulio čempionato atrankoje – Lenkija (rungtynių apžvalga)

Šį vakarą Lietuvos rinktinė pratęs savo kovą dėl vietos Pasaulio čempionate, o šiandienos lietuvių varžovai – kaimyninės Lenkijos krepšininkai. Nenumaldomai artėjant šiai dvikovai pateikiame būsimos akistatos apžvalgą.

Rungtynių laikas ir vieta

Susitikimas įvyks sekmadienį 19:30 val. „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje. Mačą tiesiogiai galėsite stebėti TV3 kanalu.

Turnyrinė situacija

Abi rinktinės laimėjo pirmąsias atrankos rungtynes ir pirmauja grupėje: lenkai 70:60 nugalėjo Vengrijos ekipą, o lietuviai 99:61 nepasigailėjo Kosovo krepšininkų.

Lietuvos rinktinės naujienos

Po pirmųjų pergalingų atrankos rungtynių Dainius Adomaitis nusprendė nedaryti pokyčių rinktinės sudėtyje ir už borto dar kartą paliko jaunuosius Lietuvos rinktinės narius – Arnoldą Kulboką bei Lauryną Birutį.

Tarpusavio rungtynių istorija

Tai bus devintoji šių šalių oficiali akistata. Iki šiol Lietuvos rinktinė laimėjo šešis susitikimus, o Lenkija pergale džiaugėsi du kartus. Paskutinį kartą varžovams lietuviai pralaimėjo nesėkmingai susiklosčiusiame 2009 metų Europos čempionate, kuriame varžovai iškovojo pergalę 86:75.

Varžovų pastarųjų metų rezultatai

Namuose vykusiose pirmenybėse 2009 metais Lenkijos rinktinė užėmė devintą poziciją, tačiau vėliau pasiekti panašių rezultatų jiems nebepavyko. 2011 ir 2013 metais kovas jie baigė po grupių etapo užimdami atitinkamai 17 ir 21 pozicijas, 2015 metais liko vienuolikti, o vienintelę pergalę šiemet vykusiame turnyre iškovoję lenkai liko 18 pozicijoje.

Varžovų sudėtis

Lenkijos rinktinė į pasaulio čempionato atranką atsivežė net devynis praėjusiose Europos pirmenybėse dalyvavusius žaidėjus: Michalą Sokolowskį, Aaroną Celą, Damianą Kuligą, Przemyslavą Karnowskį, Mateuszą Ponitką, Lukaszą Koszareką, Tomaszą Gielo, Przemyslawą Karnowski ir Karolį Gruszeckį.

Iš svarbesnių žaidėjų, kurie neatvyko į šį pasaulio čempionato atrankos rungtynių „langą“ galima išskirti tik Malagos „Unicaja“ žaidėją Adamą Waczynskį ir „ASVEL“ rungtyniaujantį A.J. Slaugterį.

Varžovų lyderis

Pavojingiausias Lenkijos rinktinės žaidėjas: šią vasarą „Žalgirį“ dominęs Mateuszas Ponitka. Tenerifės „Iberostar“ klube rungtyniaujantis atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose galintis žaisti lenkas buvo rezultatyviausias ir pirmosiose Lenkijos rinktinės rungtynėse, kai į Vengrijos rinktinės krepšį įmetė 17 taškų.

Greitas ir gera koordinacija pasižymintis žaidėjas turi gerą prasiveržimą, susikuria sau erdvės po varžovų krepšiu ir puikiai atakuoja iš artimesnių distancijų, tačiau nėra patikimas metikas iš toli. Šį sezoną jis yra pataikęs vos 5 tritaškius ir 30 (17% taiklumas).

Varžovų stipriosios pusės

Lenkijos rinktinės trenerio Mike‘o Tayloro vadovaujamoje ekipoje didelis dėmesys skiriamas aštriems prasiveržimas prie varžovų krepšio bei žaidimui netoli varžovų krepšio. Šioje ekipoje retai metami tolimi dvitaškiai metimai, o nesuradę galimybės atakuoti iš artimesnių distancijų lenkai nebijo paleisti ir tritaškių, tačiau jais nepiknaudžiauja.

Agresyvus Lenkijos rinktinės žaidimas gali sudaryti didelių problemų juos besiginantiems žaidėjams, o lenkai praėjusiose Europos pirmenybėse buvo tarp daugiausiai baudų metusių rinktinių. Pirmame mače su Vengrija jie taip pat neretai lankėsi prie baudų metimos linijos ir atliko 25 baudų metimus.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts