Australus po pertraukos palaužusi JAV rinktinė tapo pirmąja olimpinių žaidynių finalininke

Jungtinių Amerikos Valstijų krepšinio rinktinė tapo pirmoji olimpinių žaidynių finalininkė. Greggo Popovichiaus auklėtiniai antrojoje rungtynių pusėje 97:78 (18:24, 24:21, 32:10, 23:23) palaužė Australijos krepšininkus ir užsitikrino bent sidabro medalius.

Australijos rinktinė pranašumą ėmė demonstruoti jau nuo pat pirmosios rungtynių minutės. Nors ketvirčio pradžia nebuvo rezultatyvi, tačiau Australijos rinktinė pirmajame kėlinyje realizavo net 5 iš 7 tolimų metimų bei pirmavo 24:18.

Įpusėjus antrajam ketvirčiui australai ir toliau didino savo pranašumą, o JAV atsilikimas išaugo iki 15 taškų. Neilgai trukus JAV krepšininkai po vienuolikos nesėkmingų tolimų metimų pagaliau sugebėjo pataikyti pirmąjį tritaškį bei surengdami spurtą 16:4 į ilgąją pertrauką žengė atsilikdami vos trimis taškais.

Trečiajame ketvirtyje JAV rinktinė ant parketo žengė rodydama čempionų charakterį ir iš karto persvėrė rezultatą. Įpusėjus kėliniui Kevinas Durantas tapo neišsprendžiama Australijos rinktinės problema, o JAV susikrovė dviženklį pranašumą.

Lemiamą ketvirtį JAV pradėjo turėdama 19 taškų pranašumą. Nors Australijos rinktinė rodė kovingumą iki pat rungtynių pabaigos, tačiau skirtumas buvo per didelis. Į olimpinių žaidynių finalą žengusi JAV rinktinė susitiks su Slovėnijos ir Prancūzijos poros nugalėtoja.

Rungtynėse pagrindiniu JAV rinktinės pergalių kalviu tapo Kevinas Durantas, kuris per 30 žaidimo minučių pelnė 23 taškus (1/7 trit., 9/12 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 9 atšokusius kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

JAV: Kevinas Durantas 23, Devinas Bookeris 20, Jrue Holiday ir Khrisas Middletonas po 11.

Australija: Patty Millsas 15, Dante Exumas 14, Jockas Landale'as 11.