„Anadolu Efes“ pirmą kartą tapo Eurolygos čempione

Sekmadienio vakarą Kelne įvyko ilgai lauktas 2020-2021 metų Eurolygos finalas. Šių metų čempionais pirmą kartą klubo istorijoje tapo „Anadolu Efes“ ekipa. Ergino Atamano treniruojama Stambulo „Anadolu Efes“ 85:81 (15:22, 24:14, 26:22, 20:23) nugalėjo Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „Barcelona“ ir triumfavo stiprausimame senojo žemyno turnyre.

Rungtynes abi ekipos pradėjo labai aktyviai. Jau pirmajame kėlinyje abiejų ekipų treneriai užsidirbo po techninę pražangą. Tuo tarpu Šarūnas Jasikevičius jau pirmajame kėlinyje buvo arti antrosios pražangos, tačiau emocijos po kurio laiko atslūgo. Vis tik, Pirmajame kėlinyje „Barcelona“ ekipos gynyba uždarė Vasilije Misičių, o katalonai ketvirtį užbaigė turėdami 7 taškų pranašumą.

Antrojo kėlinio pradžioje „Barcelona“ susikrovė dviženklį pranašumą, tačiau iš karto po to spurtavusi „Anadolu Efes“ persvėrė rezultatą ir išsiveržė į priekį 3 taškais. Trečiajame ketvirtyje „Anadolu Efes“ ir toliau nestabdė savo uraganiško puolimo bei išsiveržė į priekį 7 taškais.

Lemiamo ketvirčio metu „Barcelona“ ekipa ėmė demonstruoti ypač kietą gynybą ir kėlinio viduryje išlygino rezultatą. Vis tik, rungtyniauti likus kiek mažiau nei minutei „Anadolu Efes“ vėl išsiveržė į priekį 5 taškais, o „Barcelona“ ekipai nesukūrus stebuklo „Anadolu Efes“ tapo šių metų čempionais.

Nugalėtojus į pergalę vedė šio sezono MVP buvęs žalgirietis Vasilje Misičius, kuris per 34 žaidimo minutes pelnė 25 taškus (2/4 trit., 6/10 dvit., 7/8 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

„Barcelona“ gretose labiausiai išsiskyrė Cory Higginsas, kuris per 30 minučių pelnė 23 taškus (4/5 trit., 2/6 dvit., 7/7 baud.) atkovojo 2 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.