D. Rose’as nori sugrįžti, tačiau ar jis vis dar reikalingas pergales skinančiai „Cavaliers“ komandai? (straipsnis)

Praėjusią naktį „Cavaliers“ vyriausiasis treneris Tyronnas Lue patvirtino, jog klubas turėjo sėkmingus pokalbius su Derricku Rose‘u ir žaidėjas yra pasiruošęs sugrįžti į ekipą. Visgi, komandai pasiekus 11 pergalių iš eilės kyla klausimas – ar šis žaidėjas vis dar reikalingas NBA vicečempionams?

Iš komandos įžaidėjas išvyko po lapkričio 7 dienos rungtynių su „Bucks“, kai svarstė galimybę nutraukti savo krepšininko karjerą. Be 29-erių metų krepšininko „Cavaliers“ iš pradžių patyrė nesėkmę prieš „Rockets“, o vėliau iškovojo 11 pergalių iš eilės. Visgi, dabar krepšininkas yra pasiruošęs sugrįžti į rikiuotę, tačiau šio gynėjo nauda Klivlendo ekipai kelia abejonių.

Klausimų kyla ir dėl žaidėjo motyvų sugrįžti į rikiuotę. Amerikos spaudoje kalbama, jog bene svarbiausia šio sugrįžimo priežastimi tapo pinigai – karjerą baigti nusprendęs amerikietis prarastų 80 milijonų dolerių, kurie numatyti jo pasirašytoje sutartyje su „Adidas“.

Išgirdusi apie D. Rose‘o norą sugrįžti „Cavaliers“ susidūrė su dilema – ką daryti su šiuo įžaidėju? Sezono pradžioje jis buvo pagrindinis šios komandos įžaidėjas, tačiau krepšininko pasirodymai aikštėje buvo itin nuviliantys.

Po beveik 27 minutes aikštėje praleidęs žaidėjas vidutiniškai rinkdavo po 14,3 taško, tačiau jo nauda komandoje buvo gerokai mažesnė, nei tik pelnyti taškai. Įžaidėjas, kaip ir visos karjeros metu, ir toliau tragiškai atakavo iš toli (23% taiklumas), nepersistengdavo gynyboje (0,3 perimto kamuolio ir 0,1 bloko per rungtynes), tačiau ir pasižymėjo savanaudišku žaidimu – per rungtynes atlikdavo vos po 1,7 rezultatyvaus perdavimo.

Toks rezultatyvių perdavimų skaičius ne tik yra gerokai per žemas pagrindiniam įžaidėjui ir blogiausias krepšininko karjeroje, tačiau ir gerokai apsunkino „Cavaliers“ žaidimą puolime. Per pirmuosius mačus daugiau už jį kamuolį šioje ekipoje savo rankose laikė tik LeBronas Jamesas ir jei šis buvo pagrindinis komandos puolimo variklis, tai D. Rose‘as neretai strigdydavo komandos puolimą. Vidutiniškai per 100 sužaistų atakų, net 17-oje įžaidėjas prarasdavo kamuolį, o tai jis padarydavo beveik dvigubai dažniau, nei atlikdavo rezultatyvų perdavimą.

Šio krepšininko sezono startą geriausiai apibūdina ir statistika: vidutiniškai per 100 atakų jam būnant aikštėje „Cavaliers“ pelnydavo vos 97, o į savo krepšį praleisdavo 116 taškų. Net 19 daugiau varžovų taškų per šimtą atakų tikrai nėra tas skaičius, kurio treneriai nori matyti savo pagrindinio įžaidėjo statistikoje.

Nors startinėje „Cavaliers“ sudėtyje D. Rose‘ą pakeitęs Jose Calderonas taip pat nežiba, jo pranašumas prieš amerikietį yra tai, jog jis būdamas aikštėje kur kas rečiau savo rankose laiko kamuolį, taip leisdamas daugiau atakų užbaigti ekipos lyderiams L. Jamesui ir Kevinui Love bei kur kas taikliau meta iš toli. Jei T. Lue nuspręstų palikti J. Calderoną startiniame penkete, o D. Rose‘ą nuspręstų į rungtynes mesti po keitimo, tai taip pat gali neatnešti teigiamo rezultato: nuo suolo kyla panašiu stiliumi žaidžiantis Dwyane‘as Wade‘as, kuris skirtingai nuo D. Rose‘o, sėkmingai dalijasi kamuoliu su nuo suolo kylančiais snaiperiais Kyle‘u Korveriu ir Channingu Frye‘umi. Nors potencialiai įžaidėjas po savo prasiveržimų galėtų sukurti šiems žaidėjams progas atakuoti iš toli, sezono pradžioje tokių atakų beveik nematėme, nes D. Rose‘as dažniausiai prasiveržęs rinkdavosi pats užbaigti ataką.

Išvykimas iš komandos bei be D. Rose‘o atsigavęs „Cavaliers“ žaidimas įstūmė amerikietį į nepavydėtiną situaciją. Nors įžaidėjų pozicijoje spragą turinti Klivlendo komanda veikiausiai netrukus paskelbs apie jo sugrįžimą į ekipą, akivaizdu, kad tokį žaidimą, kaip sezono pradžioje demonstruojančio žaidėjo – šiai ekipai nereikia. Susigrąžinti savo minutes aikštėje ir pasitikėjimą buvęs NBA naudingiausias žaidėjas galės tik pakeitęs ekipai nepadėjusį žaidimo stilių ir požiūrį į krepšinį. Jei ir toliau šiame sezone su juo „Cavaliers“ puolimas strigs, o varžovai įgys pranašumą, dar visai neseniai vienu iš geriausių lygos žaidėjų vadinto krepšininko karjera NBA gali baigtis greičiau, nei norėtų pats atletas, o kartu su tuo nuplauktų ir motyvaciją keliantys milijonai iš „Adidas“.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts