„Dzūkija“ rungtynių pabaigoje palaužė per vėlai pabudusį „Vytautą“ (VIDEO)

LKL.lt

Prienų-Birštono „Vytautas“ (5-21) panaikino 20 taškų deficitą, tačiau sėkmingai sužaistas ketvirtasis kėlinys nuo pralaimėjimo neišgelbėjo. Iki paskutiniųjų sekundžių kovojusius prieniškius palaidojo Martyno Linkevičiaus nesportinė pražanga.

Charakterį pademonstravę ir įspūdingai į rungtynes sugrįžę Virginijaus Šeškaus auklėtiniai svečiuose 79:82 (18:19, 11:23, 21:24, 29:16) turėjo pripažinti Alytaus „Dzūkijos“ (9-17) krepšininkų pranašumą.

Martynas Linkevičius likus žaisti 2 sekundes įmetė sudėtingą tritaškį (79:80), tačiau pats M. Linkevičius ir nepaliko vilčių savo klubui išsigelbėti. Puolėjas lemiamos „Dzūkijos“ atakos metu buvo nubaustas nesportine pražanga ir leido šeimininkams švęsti pergalę.

Nugalėtojus į priekį vedė Gediminas Žalalis, pelnęs 16 taškų (3/5 tritaškiai). Po 15 taškų prie pergalės pridėjo Nikolaos Stylianou (3/6 tritaškiai) ir Perry Petty. Pastarasis dar ir atkovojo 8 kamuolius.

Prieniškių gretose išsiskyrė ketvirtajame kėlinyje žibėjęs Eigirdas Žukauskas, kurio sąskaitoje – 21 taškas ir 11 atkovotų kamuolių.

Iki lemiamo ketvirčio pirmu smuiku griežęs LiAngelo Ballas per 27 minutes pelnė 14 taškų (4/9 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), atkovojo 7 kamuolius, kartą suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Traumą besigydantis LaMelo Ballas aikštelėje nepasirodė.

Spurtu 12:2 antrąjį kėlinį baigusi „Dzūkija“ dar iki didžiosios pertraukos įgijo dviženklį pranašumą 42:29, o antroje mačo pusėje įjungė dar aukštesnę pavarą ir pradėjo varžovų triuškinimą. Po Gedimino Žalalio ir Alano Wigginso tritaškių bangos alytiškiai nutolo jau 66:46.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje V. Šeškaus kariauna atkūrė intrigą. Ketvirčio pabaigoje prieniškiai spurtavo 17:4 ir likus žaisti 2 minutes pasivijo varžovus 72:74.

Tuomet svarbų tritaškį smeigė Gediminas Žalalis – 77:72. Netrukus po 2 taškus pelnė Tomas Dimša ir Paulius Petrilevičius, o likus žaisti 45 sekundes Eigirdo Žukausko baudų metimai priartino „Vytautą“ 76:79.

Likus žaisti 8 sekundes Perry Petty galėjo užtikrinti „Dzūkijos“ pergalę baudų metimais, bet pataikė tik vieną metimą (80:76) ir paliko varžovams šansą, bet Prienų-Birštono klubui šiuo šansu pasinaudoti iki galo nepavyko.