Eurolyga: A. Gudaitis buvo vienas svarbiausių pergalės kalvių, CSKA įveikė „Real“, „Olympiakos“ nepasigailėjo „Fenerbahce“(REZULTATAI, VIDEO)

Eurolygos reguliariajam sezonui artėjant prie pabaigos, kiekviena dvikova tampa vis svarbesnė ir kiekviena pergalė gali įtakoti visą komandų sezoną.

Šio vakaro Eurolygos mačus pradėjo „Anadolu Efes“ (6/15) ir „Valencia“ (7/14) klubų susidūrimas. Namuose žaidę turkai vedami 24 taškus pelniusio Erricko McCollumo iškovojo užtikrintą pergalę 82:66.

Tuo pačiu metu į kvapą akistatą stojo dvi Eurolygos milžinės – CSKA (17/4) bei „Real“ (13/8) ekipos. Pirmąjį kėlinį fantastiškai sužaidęs Maskvos klubas po dešimties minučių turėjo 22 taškų persvarą, tačiau "karališkasis" klubas nepasidavė ir ketvirtojo kėlinio metu buvo sumažinęs deficitą iki vienžeklio skirtumo, tačiau pergale 93:87 vis tiek džiaugėsi CSKA.

Maskvos klube rezultatyviausias buvo 18 taškų pelnęs Sergio Rodriguezas, o „Real“ į priekį tempė 21 tašką įmetęs Luka Dončičius.

„Real“ atstovaujantis lietuvis Jonas Mačiulis aikštėje praleido aštuonias minutes, per kurias pataikė vienintelį mestą dvitaškį, kartą prasižengė ir susitikimą baigė su 1 naudingumo balu.

Kiek vėliau į kovą stojo lietuviškoji „AX Armani“ (7/14), kuri išvykoje varžėsi su „Barcelona (7/14). Be dėl ligos iškritusio Mindaugo Kuzminsko žaidusi Milano komanda iki pat susitikimo pabaigos lygiai kovėsi su varžovais, o lemiamu momentu iniciatyvos ėmėsi komandoje žaidžiantys Baltijos krepšininkai. Likus žaisti 27 sekundes rezultatas dar buvo lygus, tačiau tuomet į priekį savo komandą išvedė Artūras Gudaitis. Nors Italijos klubui nepavyko apsiginti ir Ante Tomičius sumetęs du baudų metimus ir vėl išlygino rezultatą, tačiau tuomet jau iniciatyvos ėmėsi Dairis Bertanis, kurio dvitaškis atnešė Milano ekipai septintąją pergalę šiame Eurolygos sezone – 83:81.

Be klaidų iš žaidimo atakavęs Artūras Gudaitis buvo vienas iš pagrindinių pergalės kalvių. Per 24 minutes jis usrinko 16 taškų (7/7 dvitaškių, 2/4 baudų), atkovojo 9 kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus bei išrašė vieną bloką. Jo sąskaitoje – 26 naudingumo balai, o pagal šį rodiklį jam neprilygo joks kitas mačo dalyvis.

Tuo tarpu Mantas Kalnietis aikštėje praleido vos tris minutes, per kurias prametė abu dvitaškius, atkovojo vieną kamuolį, kartą suklydo bei surinko -3 naudingumo balus.

Paskutinėse dienos rungtynėse išvydome principinę praėjusio sezono Eurolygos finalininkų dvikovą: „Olympiakos“ (14/7) namuose kovojo prieš „Fenerbahce“ (14/7). Visgi, intrigos mače buvo nedaug: jau pirmajame kėlinyje 16 taškų persvarą įgiję graikai iškovojo triuškinamą pergalę 95:70.

Nugalėtojams po 19 taškų pelnė gynėjai Vassilis Spanoulis ir Janis Strlnieks, o varžovų gretose išsiskyrė 24 taškus per 22 minutes sumetęs Ali Muhammedas.