Europos taurės antrajame etape „Lietuvos rytas“ startavo apmaudžia nesėkme prieš „Zenit“

Šį vakarą Vilniuje kovas Europos taurės antrajame etape pradėjo „Lietuvos ryto“ krepšininkai.

Per ketvirtąjį kėlinį dešimties taškų deficitą neutralizavę vilniečiai susitikimo pabaigoje sužaidė nesėkmingai ir pergalę 98:96 iš Vilniaus išsivežė „Zenit“ komanda.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Susitikimas prasidėjo Egidijaus Mockevičiaus dvikovomis su buvusiu „Ryto“ žaidėju Drew Gordonu, o jie abu pataikė du metimus iš trijų ir nei vienam klubui po šios akistatos įsiveržti į priekį nepavyko (4:4). Vėliau vilniečiai atrado ir kitų taškus rinkti galinčių žaidėjų, o svečių gretose pasižymėti pavyko tik jau minėtam D. Gordonui, tad tuo pasinaudojusi „Lietuvos rytas“ įgijo šešių taškų pranašumą (12:6).

Antroje kėlinio dalyje šeimininkai ir toliau bandė žaisti per priekinę liniją, o sėkmingai į žaidimą įsijungė ir nuo suolo pakilę Martynas Echodas bei Travisas Petersonas, po kurių metimų vilniečių persvarą išaugo iki aštuonių taškų (23:15). Kėlinio pabaigoje „Lietuvos ryto“ pranašumas siekė devynis taškus (26:17).

„Lietuvos rytas“: M. Echodas 5, C. Kramer, L. Mavrokefalidis, T. Peterson ir E. Mockevičius po 4.

„Zenit“: D. Gordon 8, D. Harper 3.

II kėlinys:

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečiai nemažino tempo ir netrukus jie įgijo dviženklį pranašumą (30:19). Netrukus į aikštę buvo mestas ir Artūras Jomantas, o tai reiškė, kad vos prasidėjus antrajam kėliniui Rimas Kurtinaitis buvo panaudojęs visus 12 mačui registruotų savo auklėtinių.

Įpusėjus kėliniui „Lietuvos ryto“ puolime pasipylė klaidos, o tuo pasinaudoję „Zenit“ krepšininkai sumažino pranašumą iki penkių taškų (35:30). Tuo rusų spurtas nesibaigė: po D. Gordono keturių taškų atkovojus kamuolį puolime ir net 15 taškų per ketvirtį pelniusio Kyle'o Kurico metimų, varžovų komanda įgijo šešių taškų persvarą (39:45).

Net 30 taškų per kėlinį praleidusi ir vos 15 pati surinkusi šeimininkų komanda kėlinį baigė turėdama šešių taškų deficitą (41:47).

„Lietuvos rytas“: E. Mockevičius 10, T. Peterson 7, L. Mavrokefalidis 6, M. Echodas 5.

„Zenit“: K. Kuric 17, D. Gordon 14, S. Kasasev 8.

III kėlinys:

Trečiojo kėlinio pradžioje po Louko Mavrokefalidžio tritaškio ir dviejų baudų varžovų pranašumas siekė vieną tašką (50:51). Visgi, tuomet D. Gordono ir K. Kurico duetas leido jiems spurtuoti 7:0 ir įgyti aštuonių taškų pranašumą, kurį jie išlaikė iki pat kėlinio pabaigos (63:71).

„Lietuvos rytas“: L. Mavrokefalidis 13, M. Echodas 11, E. Mockevičius 10.

„Zenit“: K. Kuric 25, D. Gordon 20, S. Kasasev 11.

IV kėlinys:

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ir toliau priešnuodžių prieš D. Gordoną neradę vilniečiai vienu metu jau atsiliko dviženkliu pranašumu (65:75), tačiau po R. Kurtinaičio minutės pertraukėlės šeimininkams greitai pavyko sumažinti skirtumą perpus (70:75).

Po T. Petersono tritaškio „Zenit“ persvara buvo sumažinta iki keturių taškų, tačiau jau po švilpuko Arnas Butkevičius kirto varžovui per rankas ir už tai buvo nubaustas nesportine pražanga, po kurios varžovai susigrąžino sau solidesnį pranašumą (77:86).

Į rungtynes vilniečius sugrąžino T. Petersonas, kuris pataikė iš toli, o vėliau išprovokavo nesportinę Sergejaus Karasiovo pražangą, po kurios svečių persvara ištirpo iki vieno taško (85:86).

Nors po L. Mavrokefalidžio dvitaškio „Lietuvos rytas“ įgijo taško pranašumą, A. Jomanto pražanga nusiuntė S. Karasiovą prie baudų metimo linijos, kur jis neklydo ir sugrąžino savo klubui persvarą. Kitoje atakoje T. Petersonas gavo progą mesti laisvas iš toli, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė ir vilniečiai privalėjo prasiženginėti. Scottie Reynoldsas pataikė abu baudų metimus ir svečiai turėjo jau trijų taškų pranašumą.

„Zenit“ kitoje atakoje pražanga sustabdė Roką Giedraitį, o šis sumetė abu baudos metimus. Vėliau dar kartą prie baudų metimo linijos stojo S. Reynoldsas, kuris šį kartą pataikė vieną baudą iš dviejų ir likus žaisti devynias sekundes „Lietuvos rytas“ turėjo kamuolį savo rankose ir dviejų taškų deficitą. Visgi, iš to nieko išpešti vilniečiams nepavyko, nes po minutės pertraukėlės C. Krameris nesugebėjo tiksliai išsimesti kamuolio iš užribio ir jis atiteko „Zenit“ žaidėjui ir nors K. Kuricas prametė iš po krepšio, kamuolį atsikovojo E. Valievas, kuris stojo prie baudų metimo linijos, kur prametė abu metimus, bet per likusias dvi sekundes L. Mavrokefalidis iš savo aikštės pusės metė netiksliai ir pergale džiaugėsi „Zenit“.

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Lietuvos rytas“: L. Mavrokefalidis 22, T. Peterson 19, C. Kramer ir M. Echodas po 11, E. Mockevičius 10.

„Zenit“: K. Kuric 30, D. Gordon 23, S. Kasasev 16, D. Harper 11.