Iki trečiojo kėlinio pirmavęs „Žalgiris“ patyrė nesėkmę Atėnuose

zalgiris.lt

Dvigubą išvykų savaitę Eurolygoje Kauno „Žalgiris“ užbaigė Atėnuose, kur po įnirtingos kovos 94:96 (27:18, 22:28, 17:25, 28:25) nusileido „Panathinaikos“ krepšininkams.

Rungtynes Atėnuose atidarė nugara varžovą pergudravęs Jockas Landale‘as, sudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio paskutinę atakos sekundę atliko Thomasas Walkupas, o taikliomis baudomis pranašumą iki 6:2 augino Edgaras Ulanovas. Rezultatui išsilyginus (6:6), pasižymėjo Artūras Milaknis ir E.Ulanovas, savalaikį T.Walkupo perdavimą dvitaškiu pavertė dvigubą pranašumą 12:6 sukūręs J.Landale‘as. Pirmąjį kauniečių tritaškį smeigė A.Milaknis, įspūdingą skrydį demonstravo Zachas LeDay, dviženklę persvarą 21:11 sukūrė Lukas Lekavičius. Efektingai nuo suolo pakilęs Z.LeDay švystelėjo ir trijų taškų vertės metimą, šou puolime tęsė iš toli neklydęs K.C. Riversas – 27:18.

Antrajame kėlinyje gražiai iš sudėtingos situacijos išsisuko K.C. Riversas, savo greičiu naudojosi L.Lekavičius – 31:22. K.C. Riversas surengė dar vieną reidą krepšio link, tačiau pranašumas ištirpo iki 35:32. Ketvirčiui įpusėjus metimą viena rankas atliko E.Ulanovas, tolimu šūviu vėl saugesnį atstumą sugrąžino Nigelas Hayesas – 40:32. Gyvą Lietuvos čempionų puolimą palaikė L.Lekavičius, kurio pastangomis į rūbinę kauniečiai keliavo pirmaudami 49:46.

Po didžiosios pertraukos užstrigusį „Žalgirio“ puolimą išjudino du tritaškius suleidęs K.C. Riversas – 57:51. Progos vėjais nepaleido kauniečių kapitonas Paulius Jankūnas, tačiau priekyje 59:61 jau atsidūrė kontrolę perėmę šeimininkai. Iki galo pavyzdingai sukovojo pražangą provokavęs Z.LeDay, tritaškiu į tritaškį atsakė T.Walkupas, bet prieš lemiamą rungtynių atkarpą žalgiriečiai jau atsiliko 66:71.

Per pirmąsias penkias ketvirtojo kėlinio minutes svečių gretose tiksliai rungtyniavo vienintelis T.Walkupas, tad tuo naudodamiesi Graikijos čempionai atsiplėšė iki 72:82. Prie baudų metimų linijos stojo A.Milaknis, o nepasiruošusius varžovus užklupę žalgiriečiai perėmė kamuolį, kurį į krepšį čia pat pasiuntė intrigą žadinęs L.Lekavičius – 76:82. Jos paleisti nesiruošė ir E.Ulanovas, tačiau du tritaškius paeiliui suleidęs DeShaunas Thomasas spraudė žalgiriečius į kampą (78:89). Svarbiu metu iš toli prisišaudė gyvybę palaikęs J.Landale‘as – 86:91. Prasidėjus paskutinei minutei staigius taškus rinko T.Walkupas, šešis taškus vos keliolika sekundžių surinko rankų nenuleidęs N.Hayesas, tačiau pergalę rezultatu 94:96 šventė „Panathinaikos“ krepšininkai.

„Žalgiris“: T.Walkupas 16 (7 rez. perd., 3 per. kam.), L.Lekavičius 16 (5/7 dvit., 4 rez. perd.), K.C. Riversas 13 (3/6 trit.), J.Landale‘as 11 (7 atk. kam.), Z.LeDay 10, E.Ulanovas 10, N.Hayesas 9 (6 atk. kam., 3 per. kam.), A.Milaknis 7, P.Jankūnas 2, R.Jokubaitis 0.

„Panathinaikos“: T.Rice‘as 20 (3/5 trit., 6 rez. perd.), D.Thomasas 16 (4/6 trit., 8 atk. kam.), N.Calathesas 14 (11 rez. perd.), G.Papagiannis 13 (6/6 dvit., 5 atk. kam.), J.Fredette‘as 11.