Nuostabiai pratęsime atrodęs „Žalgiris“ ketvirtfinalio seriją pradėjo pergale

Po itin permainingos ir kietos kovos Kauno „Žalgirio“ ekipa Eurolygos ketvirtfinalio seriją pradėjo itin sunkia, tačiau labai svarbia pergale po pratęsimo 87:78 prieš Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkus.

Nepaisant to, kad kauniečiai dar pirmajame kėlinyje turėjo 15 taškų deficitą (8:23), jie sugebėjo atsitiesti dar iki pertraukos. Žalgiriečiai visų rungtynių metu buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau ketvirtojo kėlinio pabaigoje Artūro Milaknio tritaškis suteikė kauniečiams trijų taškų pranašumą.

Vis dėlto Vasillis Spanuolis sugebėjo išlyginti rezultatą ir nusiųsti komandas į pratęsimą. Papildomo laiko metu kauniečiai atrodė kur kas užtikrinčiau, o V. Spanoulio netikslūs metimai leido žalgiriečiams iškovoti pirmąją pergalę ketvirtfinalio serijoje.

Žalgiriečiams šiose rungtynėse itin trūko Pauliaus Jankūno indėlio. Kapitonas per 32 minutes pelnė vos 4 taškus (2/7 dvit.) ir atkovojo 7 kamuolius.

Kauniečiai taip pat itin prastai atakavo iš dviejų taškų zonos ir pataikė tik 19 dvitaškių iš 48 (40%). Tiesa, jie kur kas geriau brangino kamuolį. „Olympacos“ suklydo 15 kartų, kai „Žalgiris“ – 8.

Serijoje iki trijų pergalių „Žalgiris“ jau pirmauja 1-0. Kitos rungtynes, taip pat Graikijoje, vyks penktadienį.

„Olympiacos“: V. Spanoulis 25 (5/12 trit., 9 rez. perd., 6 kld.), G. Printezis 12, I. Papapetrou 11.
„Žalgiris“: B. Daviesas 21 (8 atk. kam., 3 blk.), K. Pangosas 20, A. Milaknis 16 (4/10 trit.).

I kėlinys

Komandos rungtynes pradėjo kiek nervingai ir sužaidus dvi minutes rezultatas buvo lygus – 2:2. Pirėjo ekipai iškart kilo problemų, kadangi per pirmas tris minutes Brianas Robertsas prasižengė triskart. Nepaisant to, aikštės šeimininkai greitai susikūrė kiek saugesnę persvarą – 9:4.

Kauniečiams pirmasis kėlinys klostėsi ganėtinai sunkiai. Sužaidus 7 minutes žalgiriečiai jau turėjo dviženklį deficitą – 8:20. Pirmąjį ketvirtį kauniečiai užbaigė turėdami 11 taškų deficitą (12:23).

„Žalgiris“: B. Daviesas 8
„Olympiacos“: V. Spanoulis 6, I. Papapetrou 5

II kėlinys

Kauniečiai antrąjį kėlinį pradėjo kiek geriau, greitai pelnė 4 taškus iš eilės ir sumažino deficitą iki 7 – 16:23. O po Kevino Pangoso tritaškio atsilikimas ištirpo ir iki 6 taškų (21:27). Nors kauniečiams ir toliau sunkiai sekėsi gynyboje, puolime žalgiriečiai tritaškiais ir toliau mažino atsilikimą (24:29).

Po Edgaro Ulanovo vieno tikslaus baudos metimo kauniečių deficitas siekė tik 4 taškus – 27:31. O po B. Udriho dvitaškio „Olympiacos“ pranašumas buvo sumažintas perpus. O likus žaisti minutę iki pirmosios rungtynių dalies, A. White'as smeigė tritaškį ir rezultatas tapo lygus – 32:32. Vis dėlto V. Spanoulis jau kitoje atakos pusėje „Olympiacos“ sugrąžino trijų taškų pranašumą. Tiksint paskutinėmis kėlinio sekundėmis V. Spanoulis smeigė dar vieną tritaškį, o po dviejų kėlinių „Žalgiris“ turėjo 6 taškų deficitą.

„Žalgiris“: B. Daviesas 12, K. Pangosas, A. Milaknis ir A. White‘as po 5
„Olympiacos“: V. Spanoulis 12, G. Printezis 6

III kėlinys

Nors ketvirčio pradžioje žalgiriečiai iškart pelnė 2 taškus, V. Spanoulis tuoj pat atsakė tritaškiu. Tiesa, kiek vėliau tris taškus taip pat pelnė K. Pangosas. Vis dėlto žalgiriečiai ir toliau nesuebėjo priartėti arčiau negu 4 taškai. Vis dėlto po dar vieno K. Pangoso tritaškio kauniečių deficitas ištirpo iki minimumo – 44:45.

Žalgiriečiai buvo trumpam persvėrę rezutatą, tačiau Graikijos ekipa pelnė 4 taškus be atsako ir jau pirmavo 49:46. V. Spanoulis ir toliau žudė kauniečius, o po jo tritaškio, skirtumas ir vėl buvo atstatytas iki 6 – 52:46. Graikijos ekipa vienu metu įgijo ir 8 taįkų pranašumą, kai spurtavo 9:0, atęiau tada kauniečiai surengė savąjį mini spurtą 5:0 ir vėl priartėjo prie varžovų.

„Žalgiris“: B. Daviesass 16, K. Pangosas 11, A. White‘as 8
„Olympiacos“: V. Spanoulis 18, G. Printezis 10

IV kėlinys

Po dviejų atakų ir pirmųjų P. Jankūno dviejų taškų kauniečiai ir įsiveržė į priekį 57:56. Tačiau po to V. Mantzaris smeigė tritaškį, B. Daviesas toje pačioje atakoje buvo nubaustas nesportine pražanga, po to prasižengė metimo metu ir žalgiriečiai jau turėjo 6 taškų deficitą 57:63.

Įpusėjus ketvirčiui aikštės šeimininkai vis dar buvo priekyje, tačiau tik dviejų taškų skirtumu – 65:63. O po A. Milaknio baudos metimų, po nesportinės pražangos, rezultatas jau buvo lygus. Likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos žalgiriečiai nepasinaudojo keliomis progomis persverti rezultato ir turėjo minimalų deficitą (66:67). Vis dėlto I. Papapetrou smeigė dvitaškį ir likus dvejoms mintuėms kauniečiai atsiliko 3 taškais.

Nepaisant to, B. Daviesas pelnė du taškus, irašė bloką kitoje aikštės pusėje ir po kelių akimirkų E. Ulanovas pataikęs vieną baudą išlygino rezultatą – 69:69.

Kauniečiai kitoje aikštės pusėje apsigynė, o likus 53 sekundėms A. Milaknio tolima bomba išvedė kauniečius į priekį – 72:69. Tačiau V. Spanouliui į tai buvo nusispjauti, kadangi graikas kitoje atkoje tritaškiu išlygino rezultatą. Paskutinė ataka taip pat priklausė V. Spanouliui, tačiau graikams rezultatyvios atakos surengti nepavyko.

„Olympiacos“: V. Spanoulis 23, G. Printezis 10.
„Žalgiris“: B. Daviesas 18, K. Pangosas 16, A. Milaknis 13

Pratęsimas

Nors šeimininkai pratęsimą pradėjo dvitaškiu, A. Milaknis smeigė dar vieną tritaškį ir išvedė žalgiriečius į priekį. Kauniečiai apsigynė, o K. Pangoso dvitaškis padidino kauniečių pranašumą iki 3. Nors G. Printezis pelnė du taškus, E. Ulanovas tritaškiu suteikė kauniečiams rekordinę persvarą – 80:76.

Pirėjo ekipa kitoje aikštės pusėje ieškojo pražangos, tačiau jos nerado. Puolime K. Pangosas išprovokavo V. Spanoulio pražangą ir padidino kauniečių persvarą iki 6 – 82:76.