Kas laukia pirmąją Europos čempionato dieną (apžvalga)

Daugiau nei dvi savaites truksiantis krepšinio spektaklis prasideda jau šiandien – 2017 metų Europos krepšinio čempionatas startuoja šešiomis rungtynėmis. Jūsų dėmesiui pateikiame pirmos pirmenybių dienos apžvalgą.

Tvarkaraštis:
13:45 val. Slovėnija – Lenkija
15:45 val. Vokietija – Ukraina
16:30 val. Islandija – Graikija
18:30 val. Lietuva – Gruzija
20:00 val. Prancūzija – Suomija
21:30 val. Italija – Izraelis

Šiandien Europos čempionate savo pirmąsias rungtynes sužais A ir B grupių ekipos. Čempionatą atidarys A grupės akistata tarp Lenkijos ir Slovėnijos, o vėlyviausioje dvikovoje savo jėgas išbandys B grupėje rungtyniaujantys Italijos ir Izraelio krepšininkai.

Žaidėjas į kurį verta apkreipti dėmesį:
Luka Dončičius

Būdamas vos 18 metų amžiaus Luka Dončičius jau dabar yra viena iš ryškiausių žvaigždžių Eurolygoje. Po puikaus asmeninio pasirodymo Madrido „Real“ gretose, gynėjo laukia dar vienas naujas iššūkis – debiutas Slovėnijos rinktinėje. Iki tol dėl įvairių priežasčių net jaunimo rinktinėse nežaidęs slovėnas draugiškose rungtynėse įrodinėjo, jog gali būti vienu iš savo rinktinės lyderių, tačiau visą tai jam dar kartą teks įrodyti jau Europos čempionate.

Pirmoji Slovėnijos varžovė Lenkija nėra pati galingiausia ekipa senojo žemyno pirmenybėse, o visų skautų ir krepšinio gerbėjų akys šioje dvikovoje bus daugiau ar mažiau nukreiptos būtent į L. Dončičių. Ar sugebės jaunasis supertalentas pateisinti į jį dedamus lūkesčius ir suspindėti jau pirmosiose rungtynėse – atsakymą sužinosime pirmojoje Europos čempionato dvikovoje.

Dvikova į kurią verta atkreipti dėmesį:
Jonas Valančiūnas prieš Zazą Pačuliją

Pastarosios akistatos prieš Z. Pačuliją Lietuvos rinktinės centras J. Valančiūnas prisiminti tikrai nenori. 2015 metų Europos pirmenybių aštuntfinalyje tarpusavio dvikovoje nugalėtojas buvo tik vienas ir tai tikrai nebuvo lietuvis. Penki taškai, nė vieno atkovoto kamuolio, keturios pražangos ir trys klaidos – su tokia statistika mačą pabaigęs Lietuvos rinktinės centras neprilygo labiau patyrusiam kolegai iš Gruzijos, kuris buvo pagrindinis varžovų ginklas puikiai sužaistose rungtynėse (23 taškai, 7 atkovoti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai).

Praėjus dviems metams – puiki galimybė lietuvio revanšui. Dėl traumos kurį laiką nesitreniravusi varžovų žvaigždė tikrai nebus pačios geriausios formos, tačiau J. Valančiūnui dėl to skubėti džiaugtis tikrai nereikėtų. Z. Pačulija visada išsiskyrė savo noru kautis bei tikrai nežada nusileisti, o Lietuvos ir Gruzijos rungtynių žiūrovai turėtų išvysti dar vieną intriguojančią šių centrų dvikovą, kurios nugalėtojas prieš rungtynes tikrai nėra aiškus.

Rungtynės į kurias verta atkreipti dėmesį:
Italija – Izraelis

Paskutinėse dienos rungtynėse susitiksiančių Italijos ir Izraelio rinktinių rezultatą, iš visų šiandienos dvikovų, prognozuoti sunkiausia.
Nors dar prieš du metus įvykusi šių rinktinių akistata baigėsi triuškinama italų pergale 30 taškų skirtumu, šiose pirmenybėse kažko panašaus tikėtis labai sunku. Visus savo garsiausius žaidėjus į čempionatą surinkusi Izraelio rinktinė rungtyniaudama namuose tikrai nebus lengvas riešutėlis nė vienai B grupės rinktinei.

Tuo tarpu daug snaiperių turintys italai, net ir be kvailai iš čempionato iškritusio Danilo Gallinari, savo gretose turi pakankamai aukšto lygio žaidėjų, kad galėtų siekti aukštų pozicijų Europos čempionate. Prie rinktinės vairo sugrįžęs Ettore Messina bus bene garsiausias treneris šiose pirmenybėse, o jau seniau apie pasitraukimą iš rinktinės po šio čempionato paskelbęs strategas taip pat gali turėti didelę įtaką italų rezultatams.

Nors šių rungtynių rezultatą prognozuoti sunku, lengvai galima spėti, jog šios dvikovos žiūrovų laukia įdomi ir bekompromisė kova.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts