Kauno „Žalgiris“ ir toliau neranda savojo žaidimo

Kauno "Žalgiris" patyrė pirmąją nesėkmę "Gloria cup" turnyre

Trečiadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Turkijoje pradėjo keturių komandų draugišką turnyrą „Gloria Cup“, kuriame pirmosiose rungtynėse dar kartą išmėgino jėgas prieš Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipą.

Rungtynes geriau pradėjo „Žalgirio“ krepšininkai. Kauniečiai demonstravo labai gerą gynybą ir sugebėjo į savo rankas perimti iniciatyvą, tačiau M.Schilleriui atlikus keitimus, vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė. Krasnodaro „Lokomotiv“ surengė spurtą 12:1 bei išsiveržė į priekį rezultatu 20:17. Per likusias pirmojo kėlinio minutes „Žalgiris“ nesugebėjo susigrąžinti iniciatyvos ir veiksmas persikėlė į antrąjį rungtynių kėlinį.

Antrajame varžybų kėlinyje „Žalgirio“ krepšininkai nesugebėjo susitarti gynyboje, o „Lokomotiv“ krepšininkai tuo naudojosi ir didino savo persvarą. Įpusėjus ketvirčiui Zacharas Vediščevo pataikė sudėtingą tritaškį ir Krasnodaro ekipa nuo kauniečių atitrūko rezultatu 34:26. Per likusį kėlinio laiką žalgiriečiams nepavyko rasti sprendimų, kurie padėtų sustabdyti „Lokomotiv“ puolimą ir pirmoji rungtynių pusė baigėsi – 34:40.

Po ilgosios pertraukos Kauno „Žalgirio“ krepšininkai stengėsi varžyboms sugrąžinti intrigą, tačiau „Lokomotiv“ puolimas ir toliau buvo neįkandama mįslė kauniečių gynybai. Rusijos klubo amerikiečiai ir toliau lengvai rinko taškus, o „Žalgirio“ deficitas išaugo iki 13 taškų – 42:55. Po trijų kėlinių Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšininkai priekyje buvo – 45:59.

Nors lemiamą ketvirtį kauniečiai pasitiko su 14 taškų deficitu, tačiau pastarieji sugebėjo parodyti charakterį. „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė atkarpą 8-0 ir kėlinio viduryje sumažino skirtumą iki vienženklio (58:65). Tiesa varžovai sugebėjo išlaikyti susikrauta pranašumą ir nors kėlinio pabaigoje Kauno ekipai buvo pavykę priartėti iki 5 taškų skirtumo (69:74). Visgi, du taiklūs varžovų baudos metimai nuramino aistras ir Lietuvos čempionai turėjo pripažinti „Lokomotiv“ krepšininkų pranašumą rezultatu 69:76.

Primename, kad prieš rungtynes kalbinti M.Schilleris ir E.Ulanovas teigė, kad nors skrydis į Turkiją buvo labai ankstyvas, kauniečiams pavyko turėti gerą ir labai efektyvią treniruotę, kurioje didžiausias dėmesys ir buvo skiriamas gynybai.