KMT mažajame finale triumfavo „Juventus“

Utenos triumfas

Mažajame KMT taurės finale, prasidėjusiame 15:00 val., grūmėsi vakarykščius pusfinalio susitikimus pralaimėjusios ekipos – Utenos „Juventus“ bei Klaipėdos „Neptūnas“.

Nuo pat susitikimo pradžios iniciatyva priklausė Žydrūno Urbono vyrams, kurie nė sykio neleido mėlyniesiems pirmauti, o po pirmų 10 minučių jau turėjo 10 tašką atsargą (21:11).

Antrąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo galingu Beno Griciūno dėjimo, po kurio sekė gražus Žygimanto Janavičiaus tritaškis. Vis dėlto, apmaudžios uostamiesčio atstovų klaidos leido aukštaičiams rinkti lengvus taškus greitose atakose ir raudonųjų persvara pasiekė 19 taškų (35:16). Tada „Juventus“ žaidimo apsukos sustojo, atsipalaidavę uteniškiai klydo ir pro šalį svaidė tritaškius, o sėkmingiau baigęs kėlinį Neptūnas į didžiają pertrauką išėjo turėdamas jau tik 7 taškų atsilikimą (40:33).

Trečią kėlinį penkiais iš eilės Beno Griciūno pelnytais taškais pradėjęs „Neptūnas“ skirtumą sumažino iki minimalaus (40:38), tačiau susizgribę „Juventus“ krepšininkai, daugiausia Vaido Kariniausko ir Mindaugo Kupšo dėka, atsakė savo 10:0 atkarpa ir skirtumas vėl tapo dviženklis. V. Kariniauskui gavus ketvirtą pražangą, iš jo žaidimo gijas perėmęs Bryantas Crawfordas pelnė 7 taškus, neleisdamas „Neptūnui“ labiau priartėti. Po trijų kėlinių uteniškiai pirmavo 65:51.

Paskutiniame ketvirtyje skirtumas pasiekė 20 taškų ribą ir teliko sutvarkyti formalumus. Galutinis rezultatas – 86:69 „Juventus“ naudai.

Tai – antrasis toks pasiekimas KMT turnyre Utenos klubo istorijoje. Pirmą sykį jie tai padarė 2017 metų vasarį Kaune, kuomet kovoje dėl trečios vietos įveikė Prienų klubą. Tada „Juventus“ treniravo Antanas Sireika.

Ž. Urbono auklėtiniams atiteko 15000 eurų piniginis apdovanojimas, Tomo Gaidamavičiaus vyrams – 5000 mažesnė suma.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 19, Vaidas Kariniauskas 15, Vytautas Šulskis 13, Žygimantas Skučas ir Bryantas Crawfordas – po 11.

„Neptūnas“: Džiugas Slavinskas 17, Matas Jogėla 12, Norbertas Giga 10, Benas Griciūnas 9.