KMT taurę ketvirtą sykį laimėjo „Žalgiris“

KMT finale - „Žalgirio" triumfas

18:00 val. prasidėjo didysis Karaliaus Mindaugo taurės finalas, kuriame šiemet rungėsi Kauno „Žalgiris“ bei Panevėžio „Lietkabelis“.

Jis prasidėjo kieta abiejų komandų gynyba, tačiau „Žalgiris“ iškart šovė į priekį 8:0 ir tvirtai kontroliavo mačo eigą per visas pirmas 10 žaidimo minučių. Prieš antrą žaidimo atkarpa rezultatas buvo 19:8 žalgiriečių naudai.

Atrajame kėlinuke „Lietkabeliui“ geriau sekėsi rinkti taškus, kurių per ketvirtį jie sumetė jau 20. Vis dėlto, nors „Žalgiris“ kėlinį pralaimėjo rezultatu 16:20, jis toliau kontroliavo mačo eigą, sėkmingai griovė panevėžiečių derinius. Smarkiau atitrūkti kauniečiams kliudė tik prastas pataikymas iš tolimos distancijos.

Į rūbines komandos patraukė žaliesiems pirmaujant 37:28.

Trečiajame kėlinyje vaizdas mažai keitėsi. Arčiausiai „Cido“ arenos šeimininkai prie Eurolygos dalyvių buvo priartėję iki 8 taškų (39:47), bet tada porą tritaškių realizavo Marius Grigonis, kėlinio pabaigoje tris atakas užbaigė Paulius Jankūnas ir „Žalgiris“ prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 58:41.

Paskutiniame kėlinyje individualų šou rengęs Kyle'as Vinalesas, padedamas Vytenio Lipkevičiaus bei Gabrieliaus Maldūno, stoiškai kovojo iki galo ir ženkliai sumažino savo komandos deficitą, bet „Žalgirio“ pozicijos liko nepajudinamos.

Galutinis rezultatas – 69:76 Kauno komandos naudai, kuriai tai buvo jau ketvirtoji Karaliaus Mindaugo taurė.

„Žalgiriui“ atiteko ir 40000 eurų vertės čekis, tuo tarpu „Lietkabeliui“ tekusi suma – 25000.

Finalo ketverto MVP pripažintas žalgiriečių vidurio puolėjas Joffrey Lauvergne'as, o prieš finalo mačą surengtą tritaškių konkursą laimėjo Vilniaus „Ryto“ atakuojantysis gynėjas Andrew Goudelockas, finale įveikęs „Šiaulių“ snaiperį Evaldą Šaulį.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 18, Nigelas Hayesas 14, Joffrey Lauvergne’as 11, Augustine’as Rubitas 8, Marius Grigonis ir Rokas Jokubaitis – po 7.

Lietkabelis“: Kyle’as Vinalesas 17, Gytis Masiulis 11, Gabrielius Maldūnas 10, Margiris Normantas ir Vytenis Lipkevičius – po 9.