Lietuva prieš Slovėniją – Istorinis momentas ir didžiausią karjeros atsakomybę sutinkantis D.Maskoliūnas

Istorinių rungtynių prieš Slovėnijos ekipą belaukiant

Šeštadienį vakare mūsų šalies rinktinė rezultatu 88:69 (23:19, 23:26, 16:6, 26:18) įveikė Lenkijos nacionalinę komandą ir pateko į olimpinės atrankos turnyro finalą, kuriame jau šiandien vakare dėl bilieto į olimpines žaidynes susikaus su Slovėnijos krepšininkais ir bandys sustabdyti fenomenu vadinamą Luką Dončičių.

Po pusfinalio akistatos su Lenkijos ekipa Lietuvos rinktinės vyriausiasis strategas Darius Maskoliūnas ir komandos lyderis Domantas Sabonis dalinosi savo mintimis apie gynybos svarbą ir stebuklui prilygstantį L.Dončičiaus sustabdymą finalo rungtynėse.

„Nesu aš burtininkas, L.Dončičių jau tris metus bando sustabdyti stipriausi NBA žaidėjai, bet nelabai visiems sekasi. Neturiu stebuklingų galių, suprantame, kokio kalibro jis yra žaidėjas. Iš jo ateina ne tik taškai, bet ir išprovokuotos pražangos, perdavimai… Reikės kiek įmanoma tai sumažinti ir kiek įmanoma priversti jį jaustis nemaloniai, nejaukiai bei nekomfortabiliai – tokia mūsų užduotis. Mūsų žaidėjai yra ambicingi, jie turi norėti ir aš tikiu, kad jie nori parodyti, jog galima apsunkinti žaidimą L.Dončičiui bei jį pristabdyti. Jis daro viską, negalime mes leisti jam to daryti“ – prieš lemiamą mūšį sakė Darius Maskoliūnas.

Prieš Lenkijos ekipą puikias rungtynes sužaidęs ir lyderio etiketę kartu su Jonu Valančiūnu nešantis D.Sabonis taip pat buvo panašios nuomonės bei akcentavo praeito susitikimo pliusus, minusus ir laukiančių varžybų svarbą: „Pirmoje pusėje prieš Lenkija mes nežaidėme žaidimo, kurį galime žaisti, nebuvome agresyvūs gynyboje. Antroje dalyje buvome kitokie – padarėme darbą, kurį reikėjo, o jie nebegalėjo pataikyti. Finalinės rungtynės mums bus svarbiausias testas iki šiol, todėl privalome tęsti darbus, kuriuos atlikome praėjusio mačo antroje dalyje“ – kalbėjo rinktinės lyderis.

Taip pat reikėtų priminti, kad rungtynės su Slovėnija gali tapti nemaloniu istoriniu įvykiu. Nuo 1992 metų Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio komanda nėra praleidusi nei vienų olimpinių žaidynių, todėl įtampa ir atsakomybė, kuri krenta ant Dariaus Maskoliūno pečių yra milžiniška – per vieną vakarą strategas gali tapti tuo, kuris pademonstravo charakterį ir užtildė kritikus arba tuo, kuris neišnaudojo komandos sudėtyje esančių žvaigždžių ir nuvylė beveik 3 milijonus krepšiniu degančiu širdžių.

Rungtynės prasidės 19:30 Lietuvos laiku ir bus transliuojamos per „TV3“ televiziją bei „Go3“ ir „Tv3play“ platformas.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts