Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė patyrė pralaimėjimą prieš danus

lt rinktine

Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos turnyro C grupės rungtynes penktadienį (lapkričio 27 d.) Lietuvos nacionalinė rinktinė Vilniaus „Avia Solutions Group” arenoje žaidė su niekada istorijoje dar nesutikta Danija ir nelauktai pralaimėjo varžovams rezultatu 76:80 (22:21, 24:17, 13:22, 17:20). Tai buvo antroji lietuvių nesėkmė kvalifikacijos varžybose.

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Tomas Dimša, Eimantas Bendžius, Mindaugas Kuzminskas ir Laurynas Birutis.

Pirmuosius taškus pelnė T. Dimša (2:0). Po E. Bendžiaus tritaškio, T. Dimšos dvitaškio ir M. Kuzminsko dar vieno tolimo metimo lietuviai atitrūko (10:2). Netrukus oficialiose rungtynėse rinktinėje debiutavo Marekas Blaževičius (12:4). Po Deivido Gailiaus metimo komandas skyrė 7 taškai (16:9). Tačiau danai atsakė tolimų metimų salve ir varžovai net persvėrė rezultatą (20:21). M. Blaževičiaus baudomis Lietuvos rinktinei pavyko sunkiai laimėti pirmąją kėlinį – 22:21.

Antrasis ketvirtis sėkmingiau prasidėjo aikštės šeimininkams, kurie po „sausos“ atkarpos 11:0 atitolo (33:21). Šioje atkarpoje pirmuosius savo taškus nacionalinėje rinktinėjė pelnė ir Regimantas Miniotas. Tačiau Danijos krepšininkai vėl gana greitai priartėjo (28:33). Toliau vyko apylygė kova (35:28). L. Birutis įmetė du taškus net ir į savąjį krepšį (32:38). Laimė, dviem tritaškiais iš eilės priešininkus nubaudė T. Dimša (44:35). Po 20 min. žaidimo Lietuva pirmavo – 46:38.

Po ilgosios pertraukos agresyvesnį krepšinį demonstravo svečiai iš Danijos (48:45). Tuo metu įsiminė M. Kuzminsko reidas po krepšiu (50:45). Didelė problema lietuviams buvo Gabrielis Lundbergas (50:48). Po Jono Mačiulio techninės pražangos Danijos ekipa persvėrė rezultatą (50:51). Toliau vyko mūšis taškas į tašką (52:51, 52:53, 54:53, 54:55, 57:57). Tada mūsiškius į priekį tempė T. Dimša. Kėlinio pabaiga priklausė danams ir po 30 min. Lietuvos rinktinė buvo atsilikusi – 59:60.

Lemiamo ketvirčio pradžioje danai susikrovė rekordinę persvarą (59:64), bet M. Kalnietis ir D. Gailius tritaškiais sugrąžino nežymų pranašumą Lietuvos komandai (65:64). M. Kalnietis buvo nubaustas nesportine pražanga (65:66). Danijos rinktinė diktavo savo sąlygas, o lietuviai dažnai klydo ir gynyboje, ir puolime (67:73, likus 3 min.). R. Miniotas ir D. Gailius priartino mūsiškius (71:73). Pastarasis pagaliau išlygino santykį (73:73). M. Kalnietis viena bauda sukūrė minimalią persvarą (74:73, likus 1:30 min.). Varžovai, deja, pataikė su pražanga (74:76). Patyręs J. Mačiulis įmetė sudėtingą metimą ir vėl užfiksavo pusiausvyrą (76:76, likus 29 sek.). Tačiau priešininkų lyderis G. Lundbergas (28 tšk.) buvo nesustabdomas (76:78, likus 18 sek.). Paskutinė Lietuvos rinktinės ataka buvo patikėta M. Kalniečiui, jis nepataikė, o danai baudomis įtvirtino pergalę – 76:80.