Linas Kleiza keitimų „Lietuvos ryto“ sudėtyje neplanuoja (interviu)

bcvilnius.lt

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda sugėrė skaudų smūgį SIL-Karaliaus Mindaugo taurės turnyre ir neiškovojo trokštamo čempionų titulo. Sostinės komanda nusileido Kauno „Žalgiriui“, kurį siekė nugalėti trečią kartą iš eilės, o paskutinį kartą tokią seriją pavyko pasiekti prieš 12-a metų.

Tačiau sostinės komanda sulaukė daug aistruolių palaikymo žinučių bei laiškų su klausimais apie pasirodymą Karaliaus Mindaugo taurės turnyre, pralaimėjimo priežastis, galimai naujo krepšininko atsiradimą, likusius tikslus. „Lietuvos ryto“ komandos viceprezidentas Linas Kleiza sutiko atvirai atsakyti į fanų siųstus klausimus.

Dėl rinktinės pertraukos ir taip susiklosčiusio tvarkaraščio „Lietuvos rytas“ artimiausias rungtynes „Siemens“ arenoje žais kovos 18 dieną su Klaipėdos „Neptūno“ komanda ir šios rungtynės bus itin svarbios siekiant užsibrėžtų tikslų.

L.Kleiza tiki, kad ši pertrauka išeis komanda į naudą ir klubas toliau tęs kovą dėl pirmos vietos LKL čempionate.

– Linai, kaip vertinate komandos pasirodymą Karaliaus Mindaugo taurėje?

– Šį kartą mums laimėti nepavyko. Gaila, kad antroje rungtynių pusėje su „Žalgiriu“ nesužaidėme taip, kaip galėjome. Žinojome viską, ką „Žalgiris“ darys ir kaip darys. Tai nebuvo paslaptis. Turėjome savų problemų. Pridarėme per daug klaidų ir leidome jiems įsibėgėti.

Labai trūko traumuotų Arno Butkevičiaus ir Traviso Petersono. Travisas paskutinėse pergalingose rungtynėse su „Žalgiriu“ mesdavo po 20 taškų ir buvo didelė pergalės dalis.

Trečią kartą iš eilės šitos komandos nenugalėjome, bet sunkiai dirbsime toliau ir ateinančiose kovose busime pasirengę tai padaryti.

– Po pralaimėjimo Rimas Kurtinaitis užsiminė apie galimą pastiprinimą vidurio puolėjo pozicijoje?

– Visų pirma, pralaimėti tokias rungtynes yra labai sunku. Būna daug emocijų ir kalbėti po jų yra nelengva. Savo gretose turime Martyną Echodą, kuris yra šiuolaikiškas ir geriausias savo metų vidurio puolėjas Lietuvoje. Jis vis dar yra labai jaunas, o jo žaidimo „lubų“ aš dar nematau. Norime, kad jis daugiau žaistų. Jam suteiktos visos sąlygos. Jis yra mūsų ateitis ir jis žaidžia labai gerai.

Na, o Egidijui dar reikia laiko sugrįžti po traumos. Jam reikia įsivažiuoti, o dabar tam bus labai gera proga, turėsime daug laiko. Galėsime tinkamai pasiruošti atkrintamosioms. Jam trūksta žaidybinio laiko, o tą labai sunku pakeisti, kai jis prie komandos prisijungė labai svarbių rungtynių metu. Jis tikrai yra labai geras žaidėjas ir mums dar padės.

– Vadinasi naujas „centras“ komandos nepapildys?

– Mes visada žiūrime kaip komandą padaryti geresne, bet galvojame apie ateitį. Norime užsiauginti ne tik savo jaunus žaidėjus, bet ir kad vyresni krepšininkai nuolat gerintų savo formą bei apsiprastų sistemoje. Gauti patirties žaidžiant finaluose ir atkrintamosiose varžybose.

Ypatingai Europoje nėra tos kantrybės, kai perdarai komandą, kad ją po truputi užauginti. Kaip, kad daroma NBA. Keisti devynis žaidėjus nėra mūsų tikslas, kaip buvo šiais metais ir viską pradėti iš naujo.

Lauksime savo krepšininkų sugrįžtant po traumų, toliau sunkiai dirbsime bei ruošimės svarbiausioms sezono kovoms. Turime tikrai gerą komandą šiuo metu ir su ja galime stipriai kovoti.

– Kaip sutariate su vyr. treneriu Rimu Kurtinaičiu?

– Sutariame gerai. Turime tuos pačius tikslus. Visi žinojome, kad viską perdaryti ir pakeisti komandos įvaizdį nebus paprasta, bet sunkiai dirbame. Tai neįvyksta per mėnesį ar du. Visiems yra iššūkis, bet siekiame vieno tikslo ir sutariame gerai.

– Praėjusį savaitgalį KMT pirmenybėse dėmesio sulaukė Klaipėdos „Neptūno“ pareiškimai socialinėje erdvėje. Ką apie juos manote?

– Mes kaip klubas į tokias diskusijas net nenorim veltis. Todėl nebuvo jokio atsakymo iš klubo pusės.

Mes jokių intrigų nekeliame. Norėjome matyti Arną ir Mindaugą savo gretose, nes jie įeina į mūsų ilgalaikius planus ir yra labai geri žaidėjai.

Mes norime sustiprinti savo komandą. Pasinaudojome ta puikia galimybe ir tikrai džiaugiamės, kad mums pavyko turėti komandoje tokius du gerus žaidėjus. Viskas buvo padaryta pagal taisykles. Visų pirma reikia rūpintis savo žaidėjais. Klaipėdos komandai linkime sėkmės.

O mes nuolat galvojame, kaip sustiprinti komandą išlaikant savo viziją, kuri stipriai remiasi lietuviais.

– Savaitgalio metu „Lietuvos rytas“ Klaipėdoje buvo nušvilptas ne kartą. Kaip jautėtės pats dėl tokių uostamiesčio sirgalių veiksmų?

– (Šypsosi) Nušvilpė mus visus, bet tai yra sporto dalis. „Žalgiris“ yra visos Lietuvos komanda, o mes esame ir norime būti Vilniaus komanda. Prie švilpimo esame pripratę, tai normalu. Vyrai tai turėtų suprasti. Kai ateini į šitą komandą – spaudimas yra kur kas didesnis. Mes turime savo puikius fanus, kurių tiktai daugės. Jaučiame labai didelį palaikymą. O išvykoje nesitikėjome kitos reakcijos.

– Linai, tai ko gero buvo pirmas kartas, kai dalyvavote tokiame turnyre Lietuvoje ir stebėjote jį visą. Kokį įspūdį paliko Karaliaus Mindaugo taurė?

– LKL padarė labai didelį žingsnį į priekį. Dabar – visai kitas lygis. Ir šis turnyras. Atsirado žymiai daugiau šou elementų. Tai tikrai įspūdinga. Lietuvos krepšiniui tikrai to reikia, o Klaipėdoje buvo labai smagu pabūti.

Tikrai likau nustebęs. Kiek esu žaidęs taurės varžybų – Graikijoje, Italijoje bei Turkijoje, tokio renginio dar neteko matyti.

**– Nors klubui sekasi sunkiai, tribūnose „Lietuvos rytas“ gali pasigirti vienu didžiausių fanų palaikymu. Ar pastebite tai? **

– Žinoma. Labai džiaugiamės aistruoliais. Tikrai. Reikia pripažinti, kad buvo nesėkmių, skaudžių nesėkmių, bet jie mus palaiko. Tikiu, kad fanai supranta mūsų viziją į ateitį ir jiems tai patinka. Dabar dar nenoriu kalbėti apie kitus metus, kaip viskas bus tuomet. Bet dabar turime progą kovoti dėl Lietuvos čempionų titulo. Ir norime visą save atiduoti siekiant šio tikslo. Sezonas mums tikrai nėra lengvas ir banguotas, bet fanai rodo palaikymą ir tikiu, kad ateityje jiems tai tikrai atsipirks.

**– Kiek jūsų akimis realu iškovoti pirmąją vietą reguliariajame sezone? **

– Mes kovosime dėl pirmosios vietos. Net nėra kalbų. Mums reikia namų pranašumo. Turime šansą, o kaip bus pamatysime. Žaidėjai žino, kad gali ir tiki, o tai – svarbiausia.

Krepšinis yra toks dalykas, kai vieną dieną yra sunkiau, o kitą lengviau, todėl viskas gali greitai pasikeisti. Sezonas nelengvas, banguotas, bet yra puiki galimybė jį užbaigti gerai.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts