LKL lyderių akistatoje „Lietuvos rytas“ antrą kartą iš eilės įveikė „Žalgirį“

LKL.lt

Lietuvos krepšinio lygos gerbėjai šį vakarą galėjo pasimėgauti intriguojančia principinių varžovų dvikova.

Namuose „Lietuvos Ryto“ klubas panaikino dar pirmajame kėlinyje turėtą dviženklį deficitą ir 75:68 įveikė „Žalgirio“ komandą. Tai buvo jau antroji vilniečių pergalės prieš savo principinius varžovus iš eilės.

Emocingame ir įtemptame mūšyje nugalėtojai sprendėsi paskutiniosiomis minutėmis. Po nesėkmingos rungtynių pradžios atsitiesęs „Lietuvos rytas“ likus žaisti 2 minutes pirmavo 69:65.

Tuomet svarbų dvitaškį pataikė Loukas Mavrokefalidis, o Brandonui Daviesui įmetus tik vieną baudos metimą iš dviejų, skirtumą dvitaškiu sušvelnino Kevinas Pangosas – 68:71.

Tuomet Travisas Petersonas realizavo du baudų metimus, o kauniečiams sėkmingai užpulti varžovų krepšio jau nebepavyko.

Į pergalę vilniečius vedęs T. Petersonas atakavo be klaidų. Amerikietis per 32 minutes pelnė 21 tašką (7/7 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 3/3 baudos) ir atkovojo 4 kamuolius.

Antrą kartą iš eilės „Žalgirį“ įveikusi sostinės ekipa prisivijo čempionato lyderius turnyrinėje lentelėje. Dabartinius šalies čempionus nuo Rimo Kurtinaičio kariaunos jau skiria tik dvi pergalės.

Vilniaus klubas „Betsafe–LKL“ pirmenybėse pasiekė jau 11-ąją pergalę paeiliui. Už nesėkmę antrajame rate revanšo nepasiekę kauniečiai nesugebėjo pratęsti 8 pergalių serijos.

Pirmojo kėlinio pradžioje siautėjusio Axelio Toupane‘o dėka „Žalgiris“ spurtavo 13:0 bei atitrūko 23:9. Antrajame ketvirtyje svečiai pridėjo spurtą 7:0 ir pradėjo triuškinti varžovus 30:14.

Iki didžiosios pertraukos „Lietuvos rytui“ pavyko sugrįžti į rungtynes. Penki iš eilės Traviso Petersono taškai inicijavo šeimininkų spurtą 18:2, kurio dėka rezultatas tapo lygus – 32:32.

Netrukus vilniečiai jau buvo priekyje, kai T. Petersono tritaškis persvėrė rezultatą 38:35. Po didžiosios pertraukos ekipos jau žaidė taškas į tašką, o ketvirtojo kėlinio viduryje „Lietuvos rytas“ spurtavo 7:0 ir išsiveržė į priekį 65:60.