LKL savaitės apžvalga: psichologinė „Vytauto“ pergalė bei dar vienas atkaklus principinių varžovų mūšis (VIDEO)

LKL.lt

Principinių varžovų mūšis Vilniuje, pergale besidžiaugęs Rimas Kurtinaitis, pralaimėjimų seriją nutraukęs Prienų–Birštono „Vytautas“, puikiai debiutavęs Panevėžio „Lietkabelio“ naujokas, lentelės kaimynų mūšis Pasvalyje, SIL–KMT ketvirtfinalio repeticija Alytuje – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Vilniaus „Lietuvos rytas“ principiniame mūšyje 75:68 įveikė Kauno „Žalgirį“, o sostinės ekipą į pergalę vedęs Travisas Petersonas išrinktas naudingiausiu savaitės krepšininku.

32-ejų amerikietis neprametė nė vieno metimo bei sužaidė kone idealias rungtynes. Puolėjas į „Žalgirio“ krepšį įmetė 21 tašką (3/3 dvit., 4/4 trit., 3/3 baud.), taip pat atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 31 naudingumo balą.

Tai jau trečias savaitės MVP apdovanojimas T. Petersonui šį sezoną.

Principinis mūšis. Amžinų priešų dvikova Vilniuje vėl pritraukė gausybę krepšinio gerbėjų. Mačą tarp „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ stebėjo 9830 sirgaliai.

„Atmosfera jautėsi keletą dienų prieš rungtynes, žinojome apie bilietų pardavimus, – sakė „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis. – Manau, kad Lietuvoje daug kas laukia šių rungtynių. Džiaugiuosi, kad šie mūšiai jau pavyksta, nugalėtoją lemia maži pranašumai. Džiaugiuosi, kad „Lietuvos rytą“ pavyko sugrąžinti į tokį lygį.“

Rungtynių pradžioje geriau startavo svečiai, kurie 11-ąją susitikimo minutę jau turėjo 16 taškų persvarą (30:14). Visgi nepalūžę vilniečiai kilo į neįtikėtiną šturmą bei po 5 minučių jų deficitas beliko vos 2 taškai (30:32).

Likusį dvikovos laiką vyko atkakli kova bei nė viena ekipa nesugebėjo pabėgti didesniu nei 5 taškų pranašumu. Lemiamą smūgį „Žalgiriui“ sudavė Chriso Kramerio ir Roko Giedraičio duetas, pelnęs 7 taškus iš eilės bei išsprendęs rungtynių likimą.

Tai buvo jau antroji „Lietuvos ryto“ pergalė prieš „Žalgirį“ iš eilės. Pastarąjį kartą vilniečiai dukart paeiliui kauniečius įveikę buvo prieš dvejus metus. Tuomet 2016-ųjų sausio pabaigoje Tomo Pačėso auklėtiniai principinį varžovą pranoko LKL pirmenybėse, o po mėnesio – Karaliaus Mindaugo finale.

Po vakarykštės pergalės „Lietuvos rytą“ nuo pirmąją vietą čempionate užimančio „Žalgirio“ skiria vos viena laimėta dvikova.

Psichologinė pergalė. Broliai Ballai iškovojo pirmąją pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, o vienas jų prie šio laimėjimo prisidėjo ženkliai.

LiAngelo Ballas šioje dvikovoje pelnė 13 taškų, o 7 iš jų – per dvi atakas ketvirtajame kėlinyje, kuomet įvyko kone svarbiausia mačo atkarpa. Su šia pergale prieniškiai nutraukė 9 pralaimėjimų seriją bei išliko kovoje dėl atkrintamųjų varžybų bilieto. Pastarąjį kartą Virginijaus Šeškaus kariauna buvo laimėjusi 2017-ųjų gruodžio 9-ąją.

„Psichologiškai – tai labai svarbi pergalė mums. Mes žaidėme be dviejų aukštaūgių, be to, žinojome, kaip sunku laimėti Šiauliuose“, – sakė „Vytauto“ treneris.

Kitam Ballui rungtynės nesusiklostė sėkmingai. Starto penkete rungtynes pradėjęs LaMelo naudos Prienų klubui šiame susitikime nedavė bei antroje mačo dalyje ant parketo nepasirodė. Iš viso gynėjas žaidė 8 minutes, prametė visus 4 metimus bei surinko -6 naudingumo balus.

Šiaulių ekipos šiame susitikime neišgelbėjo ir sezono rungtynes sužaidęs Vytautas Šarakauskas. 36-erių veteranas pelnė 23 taškus bei surinko 30 naudingumo balų.

Papildymai. Praėjusią savaitę „Betsafe–LKL“ klubai pasipildė trimis naujais žaidėjais.

Panevėžio „Lietkabelis“ pagaliau surado gynėją. Ado Juškevičiaus ir Gary Taltono netekę panevėžiečiai į savo gretas pasikvietė kroatą Dominiką Mavrą. 23 metų 194 cm ūgio įžaidėjo ir atakuojančio gynėjo pozicijose galintis žaisti žaidėjas šį sezoną pradėjo Badalonos „Joventut“ sudėtyje, bet po penkerių rungtynių paliko Ispaniją ir persikėlė į Skopjės MZT klubą.

D. Mavra Adrijos lygoje buvo itin pastebimas – per 30 minučių įmesdavo 11,8 taško, atkovodavo 3,6 kamuolio, atlikdavo 6,3 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo 17,6 naudingumo balo.

Klaipėdos „Neptūnas“ sustiprino prekinę liniją bei sukirto rankomis su Laimonu Chatkevičiumi. 25-erių 211 cm ūgio krepšininkas atvyksta iš Lenkijos, kurioje gynė Košalino AZS garbę. Per 10 rungtynių Lenkijos čempionate L. Chatkevičius vidutiniškai rinko po 5,9 taško (66,7 proc. dvitaškių) ir 3,5 atkovoto kamuolio.

Klaipėdoje V. Knašiaus krepšinio mokykloje mokęsis L. Chatkevičius studijavo už Atlanto, vilkėjo įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinių marškinėlius.

Alytaus „Dzūkija“ įsigijo patyrusį puolėją Alaną Wigginsą, šį sezoną žaidusį Australijos lygoje. Iš viso 32-ejų amerikietis per karjerą žaidė net devynių valstybių klubams, įskaitant Japonijos ir Pietų Korėjos.

2015–2016 m. sezoną A. Wigginsas žaidė „Ventspils“ klube, per FIBA Europos taurės turnyro rungtynes pelnydavo po 7,9 taško (44,3 proc. dvitaškių, 31,8 proc. tritaškių) ir atkovodavo po 6,2 kamuolio per 23 minutes aikštėje.

Repeticija. Klaipėdos „Neptūnas“ ir Alytaus „Dzūkija“ antradienį stos į kovą SIL–KMT ketvirtfinalyje, o šeštadienį šie klubai „Betsafe–LKL“ pirmenybėse surengė repeteciją. Visgi šį mačą dzūkai kuo greičiau norės pamiršti.

„Dzūkija“ rungtynių starte turėjo minimalią persvarą (8:7), tačiau tuomet krito į milžinišką duobę, kurios metu atkarpą pralaimėjo 0:18. Ši duobė dar labiau gilėjo antrajame ketvirtyje, kurio metu alytiškiai pelnė vos 5 taškus, o ilgąją pertrauką nusinešė net 31 taškų deficitą (19:50). Antroji mačo dalis liko kaip formalumas.

„Klaipėdiečiai puikiai žaidė abejose aikštelės pusėse ir visiškai išjungė mūsų žaidimą. Antrasis kėlinys buvo tarsi sniego gniūžtė: jautėmės nepatogiai, prametėme vieną metimą po kito, darėme klaidas. Sniego gniūžtė vis didėjo ir didėjo“, – auklėtinių problemas susitikimo pradžioje aiškino Alaras Varrakas.

Šiame mače debiutavo neseniai prie „Neptūno“ prisijungęs L. Chatkevičius, kuris per 12 minučių surinko 4 taškus (2/4 dvitaškiai, 0/2 baudos) ir atkovojo 2 kamuolius.

Solidus. Šį sezoną Panevėžyje debiutavo kitas „Betsafe–LKL“ naujokas Domininkas Mavra. Kroatas jau pirmajame savo mače davė didelį postūmį savo naujajai ekipai „Lietkabeliui“.

Panevėžiečiai kelis kartus buvo atitolę dviženkliu atstumu, tačiau svečiai iš Kėdainių sugebėdavo sugrįžti į rungtynes. „Nevėžis“ ketvirtajame kėlinyje pelnė 6 taškus iš eilės, o deficitas vėl ištirpo iki 3 taškų (58:61).

Prie lemiamo „Lietkabelio“ smūgio stipriai prisidėjo ir naujokas D. Mavra. Likus žaisti 4 minutes aikštelės šeimininkai turėjo 5 taškų persvarą (69:64), o ją dar labiau padidino keturis taškus iš eilės pelnęs D. Mavra.

23-ejų gynėjas šiame mače rungtyniavo 25 minutes, pelnė 13 taškų (3/4 dvit., 2/2 trit., 1/1 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei 3 kartus suklydo.

„Jeigu įvertinti, kad jis tik buvo dvi treniruotes ir žaidė pirmąsias rungtynes, jis ne tik nesipainiojo kombinacijose ir gynybos sistemose, bet reikiamu momentu net ir patraukdavo, – D. Mavros debiutą įvertino „Lietkabelio“ treneris Ramūnas Butautas. – Jo žaidimas du prieš du kelia pasigerėjimą ir, manau, jis tikrai atneš naudos.“

Derbis. Šeštadienį Pasvalyje vyko lentelės kaimynų bei Aukštaitijos regiono derbis, kuriame ginklais surėmė „Pieno žvaigždės“ bei Utenos „Juventus“.

Abi komandos nuo pirmųjų minučių strigo puolime, o per pirmąjį kėlinį iš žaidimo abi pataikė vos 7 metimus iš 32. Pasibaigus pirmosioms 10 minučių šeimininkai pirmavo 14:10.

Po dviejų kėlinių pasvaliečiai turėjo 9 taškų persvarą (35:26), o svarbiausią smūgį varžovams sudavė trečiajame ketvirtyje. Po spurto 13:2 Gedimino Petrausko auklėtiniai įgijo 17 taškų pranašumą (53:36) ir daugiau nebesigręžiojo atgal.

Uteniškiai šiame susitikime tragiškai atakavo krepšį. Nuo dviejų taškų zonos „Juventus“ pataikė 41 proc. metimų (15 iš 37), iš trijų taškų zonos realizavo vos 23 proc. metimų (6 iš 26), tuo metu nuo baudų metimo linijos – 60 proc. (15 iš 25).

Su šia pergalė „Peno žvaigždės“ sugrįžo į penktąją turnyrinės lentelės vietą, taip nustumdamos „Juventus“ į šeštąją poziciją.

** „Oro karalius“**. Viačeslavas Bobrovas kiekvieną savaitę džiugina aistruolius dėjimais, įspūdingą reginį ukrainietis žada ir per SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą. Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ puolėjas dalyvaus „Oro karaliaus“ konkurse ir sieks sužavėti Klaipėdos publiką.

„Oro karaliaus“ konkurse dalyvaus šeši krepšininkai, iš kurių penki – „Betsafe–LKL“ klubų atstovai. Dėjimų rungtyje varžysis: Viačeslavas Bobrovas („Pieno žvaigždės“), LaRonas Dendy ir Kenny Gainesas (Abu „Juventus“), Matas Jucikas („Neptūnas“), Šarūnas Beniušis („Šiauliai“) bei kviestinis svečias Domantas Vilys iš NKL rungtyniaujančio Vilniaus „Perlo“.

Šiemet „Oro karaliaus“ konkurso nugalėtojui bus įteiktas ne tik 1500 eurų prizas, bet ir kelionė su „Ukrainian International Airlines“ į pasirinktą Europos šalį.

Kviestiniai svečiai nugalėjo dviejuose „Oro karaliaus“ konkursuose iš eilės – pernai triumfavo Gediminas Žitlinskas, užpernai – lenkas Rafalas Lipinskis. Visus „Oro karaliaus“ konkurso nugalėtojus rasite čia.

Teisėjų reitingas. Sezono pusiaukelėje paaiškėjo ir tarpinis 2017–2018 m. „Betsafe–LKL“ sezono teisėjų reitingas, kurio viršūnėje išliko Tomas Jasevičius.

Teisėjų reitingas sudaromas apklausus „Betsafe–LKL“ čempionate dalyvaujančių komandų vyriausiuosius trenerius, lygos inspektorius ir atsižvelgiant į LKL administracijos vertinimus.

Geriausių teisėjų trejetas lyginant su sezono pradžia nesikeitė: reitingo lyderiu lieka T. Jasevičius, po jo žengia Jurgis Laurinavičius ir Gytis Vilius.

Didžiausią šuolį tarp 20 teisėjų, dirbančių „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, padarė Olegas Barkovskis. Jis debiutuoja stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje, todėl prieš sezoną reitinge buvo paskutinis, tačiau po vertinimų pakilo trimis laipteliais aukščiau.