LKL savaitės apžvalga: V. Šeškaus planas ir paminklo verti uteniškiai

LKL.lt informacija

Karjeros rungtynes sužaidęs Dovis Bičkauskis, Axelio Toupane'o išvarymas, įspūdinga uteniškių pergalė, išskirtinė Virginijaus Šeškaus strategija, patenkintas Kazys Maksvytis bei siautėjantys šiauliečių bokštai – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu 26-osios „Betsafe–LKL“ savaitės žaidėju tapo Utenos „Juventus“ įžaidėjas Dovis Bičkauskis.

Puikiai traumuotą Anthony Irelandą pakeitę gynėjas surinko 36 naudingumo balus ir atvedė ekipą į pergalę rungtynėse su Panevėžio „Lietkabeliu“.

24-erių D. Bičkauskis per 36 minutes pelnė 30 taškų (7/12 dvitaškių, 4/5 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Smagu tapti geriausiuoju, manau, šis įvertinimas bus dar didesnė motyvacija būsimoms rungtynėms“, – sakė naudingiausiu savaitės žaidėju pirmą kartą karjeroje tapęs D. Bičkauskis.

Paminklas. Dvikovoje su „Lietkabeliu“ uteniškiams padėti negalėjo traumas besigydantys LaRonas Dendy bei Anthony Irelandas, o Žydrūnas Urbonas šiame Aukštaitijos derbyje vertėsi vos šešiais pagrindiniais žaidėjais bei jau jaunuoju Jonu Zaku, ant parketo išbuvusiu 99 sekundes.

Antrajame kėlinyje „Juventus“ pelnė 6 taškus be atsako, o ekipa įgijo rekordinę 15 taškų persvarą. Skirtumą ėmę mažinti svečiai trečiajame kėlinyje paeiliui susmeigė tris tolimus metimus bei išsiveržė į priekį (51:50).

Ž. Urbono auklėtiniai vėl atitrūko saugiu 9 taškų pranašumu, tačiau panevėžiečiai dar kartą priartėjo (86:88). Naudingiausiu savaitės žaidėju tapęs D. Bičkauskis pelnė 5 taškus paeiliui, o „Juventus“ antrose rungtynėse iš eilės paguldė ant menčių pirmojo ketverto komandas – praėjusią savaitę nuo uteniškių rankos Klaipėdoje krito „Neptūnas“.

„Norėčiau kreiptis į Utenos savivaldybę, kad šalia arenos šiems šešiems vyrams pastatytų paminklą“, – auklėtiniais po dvikovos didžiavosi Ž. Urbonas.

Šiame susitikime šeimininkai realizavo net 15 tolimų metimų iš 20 (75 proc.). „Lietkabelio“ neišgelbėjo ir geriausias sezono rungtynes sužaidęs Žanis Peineris. Latvis pelnė 25 taškus bei surinko 34 naudingumo balus.

Išvarymas. Kauno „Žalgirio“ ir Alytaus „Dzūkijos“ susitikimas paženklintas Axelio Toupane‘o diskvalifikacine pražanga, dėl kurios jis praleis artimiausią susitikimą antradienį su „Neptūnu“.

Alytuje vykusio mačo trečiajame ketvirtyje prancūzas grubiai stumtelėjo šeimininkų įžaidėją Parrishą Petty bei buvo nedelsiant išsiųstas į rūbinę. Visgi šis incidentas teigiama žalgiriečiams linkme pakeitė įvykius aikštelėje.

2 taškų deficitą turėję (39:41) Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sužaidė atkarpą 16:0, neleido varžovams pelnyti taškų net 7 minutes, bei negrįžtamai nutolo.

„Užuodžiau šansą, mes buvome gerai pasiruošę, taktiškai pasirengėme labai gerai ir dominavome pirmąsias 15 minučių, jaučiausi puikiai, bet per kitą 15 minučių atkarpą varžovai pademonstravo tiesiog nuostabią gynybą“, – po mačo sakė alytiškių strategas Alaras Varrakas.

Bokštai. Laurynas Birutis vėl rungtyniavo fantastiškai, Arminas Urbutis sužaidė karjeros rungtynes, o šių bokštų tempiamas „Šiaulių“ klubas patiesė svečius iš Kėdainių bei tvirtai įsitaisė 5-oje turnyro lentelės pozicijoje.

L. Birutis pelnė 24 taškus ir atkovojo 13 kamuolių, tuo metu A. Urbutis įmetė 19 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. Abu aukštaūgiai surinko po 32 naudingumo balus.

Aukštaūgių vedini šiauliečiai įspūdingai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 45:25.

Permainingame susitikime šeimininkai triskart buvo pabėgę dviženkliu pranašumu, tačiau Ramūno Cvirkos kariauna vis sugebėdavo priartėti.

Trečiajame ketvirtyje Saulės miesto ekipa atitrūko rekordine 19 taškų persvara (64:45). Nors „Nevėžis“ vėl priartėjo per 6 taškus (68:74), vis tik į tai šiauliečiai atsakė spurtu 10:2 bei iškovojo pergalę.

Strategija. Skęstantis Prienų–Birštono „Vytautas“ patyrė skaudų Vilniaus „Lietuvos ryto“ smūgį bei pratęsė pralaimėjimų seriją iki 6.

Po pirmojo ketvirčio turėję 2 taškų deficitą Virginijaus Šeškaus auklėtiniai ėmė griūti antrajame kėlinyje, kuomet varžovams leido įmesti 34 taškus.

Tragiškai šiame susitikime pasirodė LaMelo Ballas. 16-metis įžaidėjas per 23 minutes pelnė 7 taškus (1/6 dvitaškiai, 1/9 tritaškiai, 2/5 baudos), 2 kartus suklydo, 4 kartus prasižengė ir surinko -2 naudingumo balus.

Kur geriau sekėsi jo broliui LiAngelo, kuris įmetė 16 taškų (3/5 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 6 kamuolius bei surinko 13 naudingumo balų.

Varžovų silpnybėmis pasinaudoję vilniečiai sparčiai didino persvarą, kuri po Mindaugo Girdžiūno dvitaškio ketvirtajame kėlinyje pasiekė rekordinę 35 taškų žymą (101:66).

„Kai Ballai žaidžia tuose turnyruose ir sumeta po 40 taškų, tai neatspindi realybės. Reikia parodyti, kad Lietuvos krepšinis nėra toks, kad gali bet kas atvažiuoti ir laisvai žaisti“, – apie didelį Ballų žaidimo laiką kalbėjo Šeškus.

Patenkintas. Praėjusį savaitgalį antausį nuo „Juventus“ krepšininkų gavęs „Neptūnas“ šįkart be didesnio vargo susidorojo su „Pieno žvaigždėmis“, o tai pradžiugino komandos strategą Kazį Maksvytį.

„Gera pergalė. Esu labai patenkintas trimis kėliniais. Pačią pradžią pradėjome gana prastokai, tačiau šiandien turėjome labai gerą energiją iš atsarginių žaidėjų, kurie pelnė 55 taškus. To ir tikimės tiek iš užsieniečių, tiek iš jaunų žaidėjų. Pakeitėme gynybos sistemą, įgijome persvarą ir ją išlaikėme iki pabaigos“, – pergalės priežastis vardino „Neptūno“ treneris.

Trečiajame ketvirtyje, po pasvaliečių aukštaūgio Liso Shoshi keturių taškų paeiliui, „Neptūno“ persvara sumenko iki 6 taškų (40:46), tačiau Brandonas Fieldsas inicijavo šeimininkų sėkmingą atkarpą 28:11, per kurią amerikietis įžaidėjas pelnė 11 taškų.

Iki šio susitikimo B. Fieldsas vidutiniškai rinko po 6 taškus, tačiau į Pasvalio ekipos krepšį jis įmetė 21 tašką per 19 minučių bei užfiksavo asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą.

Interviu. Energingo Alytaus „Dzūkijos“ mažylio 178 cm ūgio Pauliaus Danisevičiaus nepastebėti neįmanoma. Aikštelėje jo pilna visur, iškalbos ir sąmojo užtektų dar trims komandoms, o nuoširdumas užburia.

23 metų kaunietis sako, kad krepšinį pasirinko po žodžių: „Mažyli, šis sportas – ne tau“.

„Antroje klasėje atėjo vyrukas dalinti skrajutes – lankykite krepšinį, – prisiminė P. Danisevičius, šį sezoną „Betsafe–LKL“ čempionate renkantis po 4,1 taško. – Priėjau prie jo pasiimti lankstinuko, jis į mane pažiūrėjo ir sako: „Vyruke, ne tau. Krepšiniui reikia ūgio.“

P. Danisevičius sakė tuo metu svarstęs: rinktis krepšinį ar futbolą. Bet komentarai dėl ūgio privertė pasirinkti krepšinį.

„Ta jo energija kompensuoja trūkumus, – apie 23 metų savo auklėtinį kalbėjo „Dzūkijos“ trenerių štabe dirbantis Valdemaras Chomičius. – Manau, kad jis bus geresnis ir didelis komandos ramstis.“

„Teisėjų švilpukas“. Aistros dėl teisėjų darbo aprimo kartu su Velykomis, tačiau Lietuvos krepšinio lyga ir toliau žvelgia į diskusijų sukėlusius „Betsafe–LKL“ čempionato epizodus.

Siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, LKL vysto rubriką „Teisėjų švilpukas“ ir kiekvieną savaitę išskiria diskutuotinus momentus ir juos aiškina.

Rungtynių teisėjų priimtus sprendimus aiškina ir komentarus pateikia LKL ekspertai – LKL teisėjų direktorius Algimantas Pavilonis ir Krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas.

Šį sykį jie atrinko du epizodus iš pergalingų „Šiaulių“ rungtynių su Kauno „Žalgiriu“ bei vieną momentą iš susitikimo Klaipėdoje, kur Utenos „Juventus“ įveikė „Neptūną“.