Viena koja kitame Eurolygos etape: po puikaus ketvirtojo kėlinio „Žalgiris“ nugalėjo „AX Armani“

Šį vakarą Kaune įvyko dar viena itin svarbi akistata Eurolygoje.

Po puikaus ketvirtojo kėlinio „Žalgiris“ 77:65 įveikė „AX Armani“ ir beveik užsitikrino vietą kitame Eurolygos etape.

Kelią į kitą etapą kauniečiams užkirstų tik vienintelis scenarijus: jei „Žalgiris“ pralaimėtų visas tris dvikovas, „Maccabi“ laimėtų visus tris likusius mačus, o „Baskonia“ taip pat laimėtų visas akistatas, apart mačo su Izraelio klubu.

Varžovų neišgelbėjo ir puikų mačą sužaidęs Artūras Gudaitis, kuris mačą baigė su dvigubu dubliu – 19 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Tiesa, lietuvis susitikimo nebaigė dėl ketvirtajame kėlinyje patirtos traumos. Jo komandos draugas Mindaugas Kuzminskas surinko 12 taškų ir pagal rezultatyvumą nusileido tik A. Gudaičiui.

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Žalgiris“: A. White (8 atkovoti kamuoliai) 16, P. Jankūnas 15, B. Davies 11, V. Micič 9.

„AX Armani“: A. Gudaitis (10 atkovotų kamuolių) 16, M. Kuzminskas 12, C. Jerrells 10.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Nuo pat susitikimo pradžios kauniečiai į aikštę žengė su maksimaliu nusiteikimu ir po penkių Kevino Pangoso taškų ir Edgaro Ulanovo baudų šeimininkai į priekį įsiveržė devynių taškų skirtumu (11:2). Visgi, vedami šešis taškus pelniusio Artūro Gudaičio ir penkis pridėjusio Mindaugo Kuzminsko svečiai sumažino pranašumą iki minimumo (12:11).

Netrukus M. Kuzminskas pridėjo dar vieną tritaškį, o pirmuosius taškus ne lietuviai varžovų ekipoje pelnė paskutinę kėlinio minutę, kai iš po krepšio pasižymėjo Curtisas Jerrellsas (17:16).

„Žalgiris“: K. Pangos 5, B. Davies 3.

„AX Armani“: M. Kuzminskas 8, A. Gudaitis 6.

II kėlinys:

Antrajame kėlinyje „AX Armani“ atrado ir kitų žaidėjų, kurie rinktų taškus ir nepaleido šeimininkų į priekį: didžiausią kauniečių persvara siekė keturis taškus (22:18), o sužaidus antrajame ketvirtyje aštuonias minutes Italijos klubas pirmą kartą rungtynėse įsiveržė į priekį (26:28).

Likusį kėlinio laiką aikštėje vyravo lygi kova, bet po Dairio Bertanio metimo paskutinę sekundę varžovai po pirmosios rungtynių dalies turėjo trijų taškų pranašumą (31:34).

„Žalgiris“: P. Jankūnas 9, K. Pangos ir B. Davies po 5.

„AX Armani“: M. Kuzminskas ir A. Gudaitis po 8, D. Bertans 6.

III kėlinys:

Trečiajo kėlinio pradžioje vaizdas aikštėje buvo panašus, o nė vienai komandai ir toliau napavyko įgyti didesnio pranašumo. Įpusėjus kėliniui „AX Armani“ ir toliau pirmavo trimis taškais (42:45).

Situacija pasikeitė, kai iniciatyvos kauniečių gretose ėmėsi Vasilije Mičičius: serbo šeši taškai iš eilės leido jiems panaikinti varžovų pranašumą ir trečiąją kėlinį sėkmingiau užbaigę LIetuvso čempionai pirmavo keturiais taškais (54:50).

„Žalgiris“: P. Jankūnas 11, A. Kavaliauskas ir V. Micič po 8.

„AX Armani“: A. Gudaitis 16, M. Kuzminskas ir C. Jerrells po 8.

IV kėlinys:

Ketvirtąjį kėlinį šešiais taškais iš eilės pradėjo Aaronas White'as, kurio dėka „Žalgiris“ pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklį pranašumą (60:50). Įsibėgėjęs amerikietis pridėjo dar keturis taškus, tarp kurių buvo ir jau firminiu tapęs „alley-oop“ dėjimas po K. Pangoso perdavimo.

Po tokio sunkiojo krašto puolėjo pasirodymo, mačo nugalėtojas buvo aiškus jau likus keletui minučių iki mačo pabaigos, o galutinis rezultatas užfiksavo 12 taškų kauniečių pergalę – 77:65