Mačiulis su AEK nepaliko jokių vilčių „Lietkabelio“ ekipai

kklietkabelis.lt

Devintą nesėkmę FIBA Čempionų lygos C grupės varžybose patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (4/9) komanda.

Lietuvos klubas namuose neturėjo šansų ir namuose 65:84 (22:18, 15:22, 17:27, 11:17) nusileido Atėnų AEK (11/2) ekipai su Jonu Mačiuliu.

„Lietkabelis“ žaidė be suspenduoto Vaido Kariniausko ir traumą patyrusio Marko Čakarevičiaus.

Mačas prasidėjo lygiai ir AEK komanda į priekį išsiverždavo nebent nedideliais skirtumais (9:8), tačiau kėliniui įpusėjus svečiai pranašumą padidino – 15:8. Baudos metimai ir perimti kamuoliai leido deficitą „Lietkabeliui“ sumažinti (12:15), o likus minutei rezultatas tapo lygus – 17:17. Kėliniui einant į pabaigą „Lietkabelis“ jau pirmavo 19:18, o paskutinę sekundę tritaškį dar įskraidino Saulius Kulvietis – 22:18.

Puikiai pradėtas antras kėlinys leido „Lietkabeliui“ įgauti dviženklę persvarą (31:20), tačiau J.Mačiulis pora tritaškių ėmė gelbėti savo komandą – 30:35. Dar vienas jo metimas skirtumą mažino iki 3 taškų (32:35), o netrukus AEK jau pirmavo – 38:35. „Sausą“ atkarpą „Lietkabelis“ pagaliau nutraukė po Jamaro Wilsono metimo (37:38), tačiau po antro ketvirčio svečiai pirmavo 40:37.

Panevėžiečiams po ilgosios pertraukos sunkiai sekėsi rasti priešnuodžių varžovų puolimui. Rezultatyviai žaidė Howardas Sant-Roosas, o po J.Mačiulio ir Malcolmo Griffino dvitaškių komandas ir vėl skyrė 9 taškai – 59:50. „Lietkabelis“ šiek tiek priartėjo, tačiau nerezultatyvi kėlinio pabaiga lėmė tai, kad AEK atitrūko iki 67:54.

Ketvirtame kėlinyje šeimininkams nepavyko perimti iniciatyvos. Per pirmas 5 minutes Panevėžio klubas pelnė vos 6 taškus, o varžovai pirmavo 76:58. J.Mačiulis ir Giannoulis Larentzakis rinko taškus, tačiau paskutinė mačo atkarpa buvo nerezultatyvi. „Lietkabelis“ pralaimėjo rezultatu 65:84.

J.Mačiulis rungtyniavo 25 minutes ir per šį laiką pelnė 18 taškų (5/6 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 2/2 baudų metimai), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, 3 sykius prasižengė bei surinko 19 naudingumo balų.

„Lietkabelis“: Žiga Dimecas 12 (5/10 dvitaškiai, 6 atk. kam.), Simas Jasaitis 10 (9 atk. kam.), Saulius Kulvietis (3/4 tritaškiai, 6 atk. kam.) ir Jamaras Wilsonas (6 atk. kam.) po 9, Stefanas Sinovecas 8.

AEK: Vince’as Hunteris 25 (12/13 dvitaškiai, 8 atk. kam., 39 naud. bal.), Jonas Mačiulis 18, Malcolmas Griffinas (4/4 dvitaškiai) ir Delroy’us Jamesas po 11.