Fantastiška pergalė prieš Eurolygos lyderius: „Žalgiris“ įveikė CSKA komandą (VIDEO)

Šį vakarą į paskutinę Eurolygos reguliaraus sezono akistatą Kaune stojo „Žalgirio“ krepšininkai.

Kauniečiai savo aikštėje krepšinio gerbėjams sukūrė puikią šventė ir iškovojo pergalę 85:73.

CSKA komanda yra potenciali žalgiriečių varžovė ketvirtfinalio etape. Maskvos klubas su 23 pergalėmis jau užsitikrino pirmą vietą prieš ketvirtfinalio kovas, o 17 kartų triumfavęs „Žalgiris“ pakilo į šeštąją poziciją, tačiau jei jiems nepavyktų laimėti paskutiniame ture, jie vis dar gali nukristi į aštuntąją vietą.

Šiame mače kauniečiai buvo priversti rungtyniauti be traumuoto Axelio Toupane‘o, tačiau aikštėje išvydome Aaroną White‘ą.

Puikų mačą sužaidė „Žalgirio“ įžaidėjas Kevinas Pangosas, kuris mačą baigė su 15 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Žalgiris“: B. Davies 17, K. Pangos (11 rezultatyvių perdavimų) 15, P. Jankūnas 13, A. Kavaliauskas 11.

CSKA: N. De Colo 18, K. Hines 12, N. Kurbanov 7, V. Rudd, W. Clyburn, C. Higgins ir S. Rodriguez po 6.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Susitikimas kauniečiams prasidėjo nesėkmingai: pirmoje atakoje varžovai pelnė taškus, o šeimininkams suklydus Vasilije Micičius buvo nubaustas nesportine pražanga (0:4). Visgi, Kevino Pangoso dviejų tritaškių įkvėpti kauniečiai netruko persverti pranašumą savo naudai (12:10).

Ir toliau sėkmingai puolęs „Žalgiris“ neleido varžovams perimti iniciatyvos, o po Beno Udriho tritaškio varžovų strategas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (23:16). Po pasitarimo CSKA pavyko sustabdyti kauniečių puolimą, tačiau po pirmojo kėlinio penkių taškų persvarą vis dar turėjo „Žalgiris“ (23:18).

„Žalgiris“: K. Pangos, A. Kavaliauskas ir B. Davies po 6.

CSKA: N. De Colo, S. Rodriguez ir K. Hines po 4.

II kėlinys:

Priartėti svečiams nepavyko ir antrojo kėlinio pradžioje, o po Pauliaus Jankūno penkių taškų iš eilės bei V. Micičiaus dvitaškio komandas jau skyrė devyni taškai (36:27).

Kėliniui artėjant prie pabaigos persvarą buvo sumažinę du CSKA tritaškiai iš eilės, tačiau P. Jankūno ir E. Ulanovo dvitaškiai su pražanga sugrąžino žalgiriečiams didžiausią persvarą (48:39).

Prieš ilgąją pertrauką nuotaikas „Žalgirio“ arenoje kiek suprastino tik klaida paskutinėje atakoje paliekant rusams tris sekundes, per kurias buvęs žalgirietis Leo Westermannas pasižymėjo metimu iš pusės aikštės su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena (48:42).

„Žalgiris“: K. Pangos, P. Jankūnas ir B. Davies po 10.

CSKA: N. De Colo 9, S. Rodriguez ir K. Hines po 6.

III kėlinys:

Trečiajame kėlinyje varžovai kur kas pagyvino savo žaidimą gynyboje, o per pirmas keturias minutes kauniečių pranašumas sumažėjo iki dviejų taškų (51:49). Ir toliau sunkiai taškus rinkę žalgiriečiai netrukus pirmą kartą nuo pirmojo kėlinio jau turėjo vytis savo varžovus (54:55).

Nepaisant prarasto pranašumo, Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nepasimetė ir netrukus vedama Beno Udriho laimėjo atkarpą 8:0 ir susigrąžino sau persvarą (64:57). Visgi, ir vėl kėlinį varžovai užbaigė tritaškiu, o jį pelnė Nando De Colo.

„Žalgiris“: B. Davies 13, P. Jankūnas 12, K. Pangos 10, A. Kavaliauskas 9.

CSKA: N. De Colo 16, V. Rudd, W. Clyburn, C. Higgins, S. Rodriguez ir K. Hines po 6.

IV kėlinys:

Lemiamo ketvirčio pradžioje Lietuvos čempionų gretose žibėjo Aaronas White'as ir Brandonas Daviesas, kurių taškai leido susigrąžinti devynių taškų pranašumą (71:62). Prie taškus rinkusių aukštaūgių prisijungė ir K. Pangosas, kurio tritaškis leido įgyti dviženklį pranašumą (74:62).

Įsibėgėję „Žalgirio“ žaidėjai ir toliau siautėjo aikštėje, o CSKA neturėjo jokio atsako į agresyvų kauniečių žaidimą – pranašumas likus žaisti penkias minutes jau skyrė 18 taškų (80:62).

Per likusį mačo laiką varžovams pavyko kiek sumažinti pranašumą, tačiau nugalėtojas niekam nebekėlė abejonių.