NBA čempionų trofėjus po 50 metų sugrįžtą į Milvokį

Milvokio „Bucks“ krepšininkai nutraukė 50 metų trukusį trofėjų badą. Šeštosiose NBA Finalo serijos rungtynėse Giannio Antetokounmpo vedami „Bucks“ 105:98 (29:16, 13:31, 35:30, 28:21) nugalėjo Finikso „Suns“ ir laimėdami seriją 4-2 pirmą kartą nuo 1971 metų iškėlė trofėjų į viršų.

Nugalėtojus į istorinę pergalę atvedė Giannis Antetokounmpo, kuris per 43 žaidimo minutes pelnė 50 taškų (1/3 trit., 15/22 dvit., 17/19 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 5 varžovų metimus. Giannis taip pat pagerino NBA rekordą ir tapo pirmuoju krepšininku lemiamose finalo rungtynėse pelniusiu 50 taškų ir atkovojusiu bent 10 kamuolių. Graikas po šių rungtynių tapo ir NBA finalo MVP.

Po trijų kėlinių rungtynių rezultatas buvo lygus 77:77. Vis tik, „Bucks“ iniciatyvos ėmėsi ketvirtajame kėlinyje, kai įpusėjus ketvirčiui Antetokounmpo taiklūs metimai leido Milvokio ekipai susikrauti 8 taškų pranašumą, kurį ir išlaikė iki pat kėlinio pabaigos.

Gianniui rungtynėse geriausiai talkino Khrisas Middletonas, kuris pridėjo 17 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Tuo tarpu „Suns“ gretose rezultatyviausiai pasirodė Chrisas Paulas, kuris per 39 žaidimo minutes pelnė 26 taškus.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 50, Khrisas Middletonas 17, Bobby Portis 16, Jrue Holiday 12, Brookas Lopezas 10.

„Suns“: Chrisas Paulas 26, Devinas Bookeris 19, Jae Crowderis 15, ), Deandre Aytonas 12, Cameronas Payne'as 10.