NBA naujokų birža nėra vien sėkmė: komandos įdeda labai daug darbo, kiekvieną žaidėją išanalizuoja ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Komandų analitikai žino apie smulkiausias žaidėjų traumas praeityje, apie jų šeimų istoriją ir visas kitas smulkmenas.
Nepaisant to, NBA naujokų biržą galima vis tiek pavadinti loterija, kadangi net ir tokios žinios ne visada padeda išsirinkti geriausius galimus žaidėjus.
Sport24.lt komanda išleis trijų dalių straipsnį, kuriame pamatysite kiekvieno NBA naujokų biržos pirmojo raundo šaukimo vidutinį žaidėją.
Kad paskaičiuoti tokį dalyką, buvo naudotos keturios, itin daug parodančios, statistikos grafos. Buvo atsižvelgta, kiek žaidėjas vidutiniškai prisideda prie komandos vienos pergalės (ang. win shares), kiek žaidėjas vidutiniškai prisideda prie komandos pergalės per 48 minutes, taip pat žiūrima, kokią naudą žaidėjas duoda pakeitęs savo komandos draugą aikštėje ir į +/- rodiklį jam esant ant parketo.
Atsižvelgiant į šias statistikos kategorijas, buvo apskaičiuotas pirmųjų 30 NBA naujokų biržos šaukimų vidurkis. Gavus visus rezultatus, buvo ieškomas labiausiai atitinkantis žaidėjas pagal šiuos rodiklius, kas leidžia įsivaizduoti vidutinį kiekvieno šaukimo krepšininką.
Sport24.lt pirmoje straipsnio dalyje pristatys 30-21 šaukimus.
30 šaukimas: Michaelas Beasley
2008 metais antruoju NBA naujokų biržos šaukimu pasirinktas M. Beasley per karjerą renka po 12,7 taško ir atkovoja po 4,8 atkovoto kamuolio. Nors tai yra stipraus vidutinioko statistika, M. Beasley galima vadinti ir nusivylimu. Pagal šią statistiką Majamio „Heat“ ekipa antrąjį šaukimą panaudojo krepšininkui, kuris visą karjerą žaidžia kaip paskutinis pirmojo rato šaukimas. Verta paminėti, kad M. Beasley buvo laikomas potencialiu pirmuoju šaukimu, tačiau jis tais metais atiteko Derrickui Rose‘ui.
29 šaukimas: Manute Bolas
Tuo metu pažvelgus į 29-ąjį šaukimą galima lengvai įsitikinti, kad tai yra mažai atsiperkantis šaukimas. Šiuo šaukimu pasirinkti žaidėjai dažniausiai nepasiekia krepšinio aukštumų, nors 29-uoju šaukimu buvo pasirinkti tokie krepšininkai, kaip P.J. Brownas, Toni Kuočas ar Vinny Del Negro. Vis dėlto pažvelgus į 231 cm ūgio M. Bolo karjerą galima suprasti, kad 29-ojo šaukimo krepšininkus net negalima pavadinti vidutiniokais. M. Bolas per karjerą rinko vos po 2,6 taško ir atkovojo po 4,2 atšokusio kamuolio.
28 šaukimas: Geraldas Greenas
Tikriausiai daugelis komandų prieš renkantis krepšininką 28-uoju šaukimu sutiktų gauti tokį krepšininką, kaip G. Greeną. Sunkiai aikštėje dirbantis G. Greenas per karjerą renka po 12,1 taško ir atkovoja po 3,2 kamuolio. Nors skrajūno statistiniai rodikliai labai neišsiskiria, tačiau jo gera gynyba bei didelis noras aikštėje viską kompensuoja. Verta paminėti, kad 28-uoju šaukimu buvo pasirinktas ir vienas geriausių visų laikų Prancūzijos krepšininkų – Tony Parkeris.
27 šaukimas: Imanas Shumpertas
Nors I. Shumpertas yra dukart NBA čempionas, tai ne tas rodiklis, kuris atspindi gera gynyba pasižyminčio krepšininko karjerą. I. Shumpertas per karjerą nė karto nerinko dviženklio taškų vidurkio sezone ir vargu ar galima jį pavadinti lygos vidutinioku. Geru pagalbiniu krepšininku galintis būti I. Shumpertas per karjerą renka po 7,3 taško, atkovoja po 3,4 kamuolio ir atlieka po 1,9 rezultatyvaus perdavimo.
26 šaukimas: Markieffas Morrisas
26-asis NBA naujokų biržos šaukimas biržos šaukimas yra parūpinęs įspūdingų krepšininkų, o vienas tokių: Vlade‘as Divacas. 26-asis taip pat buvo pašauktas Kevinas Martinas ir George‘as Hillas. Šios pavardės tik pademonstruoja, kad 26-uoju šaukimu pasirinkti krepšininkai turi itin solidžias karjeras. Vidutinis šio šaukimo krepšininkas M. Morrisas per karjerą renka po 11,5 taško ir atkovoja po 5,6 kamuolio.
25 šaukimas: Andrew Wigginsas
Bene geriausias trečios dešimties šaukias – 25-asis. Vien ką sako A. Wigginso pavardė, kuris yra vidutinis šio šaukimo krepšininkas. 2014-aisiais pirmuoju šaukimu pasirinktas kanadietis per karjerą renka po 19,7 taško ir atkovoja po 4,1 atšokusio kamuolio. Su LeBronu Jamesu prieš NBA karjerą lygintas A. Wigginsas vis dar turi potencialo tapti NBA žvaigžde, tačiau jo laikas sparčiai senka. 23-ejų krepšininkas jau dabar Minesotos „Timberwolves“ ekipoje yra vos trečia opcija puolime po Karlo-Anthony Townso bei Jimmy Butlerio. Nors pirmuoju šaukimu pasirinktas A. Wigginsas kol kas žaidžia kaip 25-asis šaukimas, tai labiau yra komplimentas šiuo šaukimu pasirinktiems krepšininkams, o ne minusas pačiam A. Wigginsui. Būtent 25-asis šaukimas, kol kas, yra stipriausias trečioje NBA naujokų biržos dešimtyje. Vien šiuo šaukimu buvo pasirinkti tokie krepšininkai, kaip Geraldas Wallace‘as, Nicolas Batuma ar Tony Allenas.
24 šaukimas: Spenceris Hawesas
Tuo metu 24 šaukimas yra žymiai prastesnis. Nors šiuo šaukimu buvo pasirinkti Andrejus Kirilenko bei Kyle‘as Lowry, vidutinis šio šaukimo krepšininkas itin gera karjera neišsiskiria. S. Hawesas per karjerą renka po 8,7 taško ir atkovoja po 5,7 kamuolio. Žvelgiant į vidurio puolėjo statistiką, galima teigti, kad 24-uoju šaukimu pasirinktas žaidėjas gali tapti neblogu nuo suolo kylančiu krepšininku. Vis dėlto pagrindiniu komandos krepšininku, šiuo šaukimu pasirinkti žaidėjai, tampa tik vienetai.
23 šaukimas: Timofejus Mozgovas
Jeigu 24-asis šaukimas nėra toks sėkmingas, kaip 25-asis, tai 23-ąjį net nėra ką lyginti. Legendinis Michaelo Jordano numeris daug sėkmės NBA naujokų biržoje neatneša. Vidutinis šio šaukimo krepšininkas Timofejus Mozgovas per karjerą renka po 6,8 taško ir atkovoja po 4,9 kamuolio. Vis dėlto daugelis 23-uoju šaukimu pasirinktų krepšininkų, greičiausiai, neatsisakytu kažkuriuo karjeros metu gauti tokį kontraktą, kokį turi Rusijos milžinas.
22 šaukimas: Maurice‘as Harklessas
Dar vienas aukštesnis šaukimas, kuris itin gero krepšininko nežada. Pažvelgus į 22-ojo šaukimo istoriją, net negalima rasti itin garsių pavardžių, o įspūdingiausi krepšininkai yra Jaredas Dudley, Reggie Lewisas bei Kennethas Fariedas. Vidutinis šio šaukimo krepšininkas M. Harklessas per karjerą kol kas renka po 7,3 taško ir atkovoja po 3,6 kamuolio. Žvelgiant į paties M. Harklesso karjerą, galima tikėtis, kad jo rodikliai dar išaugs, kadangi jam visai neseniai suėjo 25-eri.
21 šaukimas: Chrisas Childsas
Daugelis greičiausiai net nėra girdėję apie C. Childso pasiekimus aikštėje iš krepšinio pusės. Vis dėlto ne vienas yra girdėjęs apie C. Childso smūgį Kobe Bryantui. Būtent tai ir yra didžiausias amerikiečio pasiekimas jo NBA karjeroje. 1994-aisiais NBA debiutavęs krepšininkas rinko po 6,9 taško ir atliko po 4,9 rezultatyvaus perdavimo. Nors 21-uoju šaukimu pasirinktas krepšininkas žvaigžde tapti neturėtų, tačiau bent jau kelias dienas pagrindinėse antraštėse galėtų šmėžuoti, jeigu taip pat nuspręs trenkti K. Bryanto lygio žvaigždei.