Negirdėta istorija: vienintelis L. Jameso draugas karjeros pradžioje – Ž. Ilgauskas

LeBronas Jamesas 2003-aisiais metais pirmuoju NBA naujokų biržos šaukimu buvo pasirinktas Klivlendo „Cavaliers“ ekipos. Tiesai iš vidurinės į NBA persikėlęs atletas jau tada buvo žvaigždė ir puikiai žinomas visoje JAV.

18-metis vaikinas jau tada buvo puikiai vertinamas, o NBA lygoje jam buvo piešiama itin šviesi ateitis. Tiesa, ne visi buvo tikri dėl L. Jameso talento ir jo galimybių.

Amerikiečio sugebėjimais itin abejojo jo tuometiniai komandos draugai „Cavaliers“ ekipoje. Jie ne tik abejojo savo komandos naujoku, tačiau jį ir ignoravo treniruotėse. Komandų treniruotėse yra įprasta, kad jų pabaigoje visi krepšininkai stoja mesti baudos metimų, tačiau visi komandos draugai L. Jamesą palikdavo vieną. O tuometinis jo komandos draugas Carlosas Boozeris buvo pasakęs, kad jo komandoje yra keli vyrukai geresni L. Jameso pozicijoje.

Tiesa, buvo vienas žmogus, kuris pasilikdavo su pirmuoju naujokų biržos šaukimu – Žydrūnas Ilgauskas. Lietuvis padėdavo jam treniruočių metu ir nepalikdavo vieno. Taip ir užsimezgė krepšininkų draugystė.

L. Jamesui išvykus į Majamio „Heat“, jis pasistengė, kad Ž. Ilgauskas atvyktų kartu su juo. Tuo tarpu Ž. Ilgausko pagerbimo ceremonijoje, kai buvo iškelti jo marškinėliai į arenos palubes, dalyvavo ir L. Jamesas. Jis atvyko į Klivlendą nors tada rungtyniavo „Heat“ ekipoje.

L. Jamesas ir Ž. Ilgauskas ir toliau išliko gerais draugais, o lietuvio pasitikėjimas amerikiečiu matėsi, kad atsipirks iškart.

L. Jamesas jau pirmose karjeros rungtynėse pelnė 25 taškus prieš Sakramento „Kings“. Tai buvo geriausias NBA naujoko debiutas lygos istorijoje, kuris atvyko tiesiai iš vidurinės mokyklos. L. Jamesas pirmaisiais karjeros metais rinko po 20,9 taško, atkovojo po 5,5 atšokusio kamuolio ir atliko po 5,9 rezultatyvaus perdavimo. Jis tapo pirmuoju „Cavaliers“ krepšininku, kuris laimėjo metų naujoko apdovanojimą ir tapo trečiuoju krepšininku NBA istorijoje, kuris pirmajame sezone rinko bent po 20 taškų, 5 atkvotus kamuolius ir atliko bent po 5 rezultatyvius perdavimus.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts