„Neptūnas“ atlaikė „Šiaulių“ mestą iššūkį

lkl.lt

Klaipėdos „Neptūno“ (13/2) komanda „Betsafe–LKL“ rungtynėse namuose 80:76 (17:22, 23:21, 22:15, 18:18) palaužė iki paskutinių sekundžių besipriešinusius „Šiaulius“ (2/13).

Likus kiek daugiau nei 2 minutėms tvyrojo lygybė, tačiau Tomas Delininkaitis pridėjo vieną svarbų baudos metimą „Neptūnui“ (75:74). Po Antano Udro nesportinės pražangos Jerai Grantas prametė abu baudų metimus, tačiau kuomet kelios abiejų ekipų atakos buvo nesėkmingos, „Neptūno“ legionierius atsigriebė – likus 29 sek., metimu iš po krepšio padidino klaipėdiečių persvarą – 77:74.

Tas pats J. Grantas kitoje aikštės pusėje blokavo A. Udro metimą, šiauliečiams teko prasižengti ir lengvų šansų Paulius Dambrauskas nešvaistė. „Šiaulių“ ataka buvo ilga, ji baigėsi Evaldo Šaulio baudų metimais ir svečiai turėjo 10 sek. likviduoti 3 taškų deficitą – 76:79. G. Masiulio vieno baudos metimo, likus 7 sek., pakako įtvirtinti pergalei, o paskutinis I. Vaitkaus tritaškis buvo netikslus.

Jei pirmojoje mačo dalyje „Šiauliai“ stabiliau valdė situaciją ir buvo priekyje, iškart po ilgosios pertraukos „Neptūnas“ rezultatą persvėrė. Prie to prisidėjo du Lauryno Beliausko ir du T. Delininkaičio tritaškiai trečiame ketvirtyje (62:58), o sėkminga ketvirto kėlinio pradžia skirtumą padidino iki 9 taškų – 69:60.

E. Šaulio penki taškai iš eilės bei I. Vaitkaus dvitaškis „Šiaulių“ deficitą mažino iki minimalaus (71:72), o likus kiek daugiau nei 2 minutėms tas pats E. Šaulys lygino rezultatą – 74:74.

Klaipėdos „Neptūnui“ šiame mače padėti negalėjo dėl sveikatos ir šeimyninių aplinkybių trumpam į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) grįžęs Lorenzo Williamsas. Taip pat nežaidė praėjusiame Čempionų lygos mače Stambule kojos traumą patyręs Laimonas Kisielius.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 16, Osvaldas Olisevičius 13 (8 atk. kam.), Laurynas Beliauskas 12, Paulius Dambrauskas (6 rez. perd.), Jerai Grantas ir Gytis Masiulis – po 10.

„Šiauliai“: Saah Nimley 15, Ignas Vaitkus 14, Arminas Urbutis (10 atk. kam.) ir Evaldas Šaulys – po 12, Karolis Lukošiūnas 9 (3/6 trit.).