„Neptūno” direktorius papasakojo apie klube susidariusią situaciją

bcneptūnas.lt

Klaipėdos „Neptūno” klubo direktorius Artūras Žalys krepšinio bendruomenei ir komandos sirgaliams nori paaiškinti, kokia situacija vyksta klube ir kodėl sekmadienį komandą paliko vieni iš "Neptūno" lyderių – Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas.

„Pradėsiu nuo pradžių: kai rugsėjo 12 dieną pradėjęs dirbti „Neptūno” krepšinio klubo direktoriumi susipažinau su situacija, buvau gerokai nustebęs – peržvelgęs buhalteriją radau apie 800 tūkstančių eurų skolų, o klubo sąskaitoje buvo vos 20 tūkstančių eurų. Tai ankstesnių klubo direktorių padarytos skolos. Buvo net svarstoma, ar apskritai pradėti naują krepšinio sezoną. Man nesuprantama, kokia buvo buvusio klubo direktoriaus Algimanto Erciaus pozicija, kad neturint pinigų buvo formuojama daug finansų reikalaujanti pajėgių žaidėjų komanda. Juk klubo finansinė situaciją jis žinojo. Tad man kyla klausimas: iš kur buvo tikimasi gauti tokių lėšų? Gal tokiu atveju reikėjo formuoti mažiau pajėgią pagal savo galimybes komandą? Tačiau buvo eita kitu keliu ir tai buvo tarsi uždelsto veikimo bomba.

Visgi, finansinės bėdos, kai kurių komandų – net dar didesnės, kamuoja daugelį Lietuvos krepšinio klubų, tačiau tai netrukdo tęsti sezono. „Neptūno” klubo problema yra ta, kad vyksta vidiniai nesutarimai tarp dviejų klubo valdybų – rėmėjų ir klubo steigėjų. Vienoje pusėje yra klubo rėmėjai, kurie duoda pinigus ir išlaiko klubą, o kitoje pusėje – klubo steigėjai ir visuomenininkai, kurie nori valdyti klubą, tačiau komandai neduoda nė euro. Vyko ilgos diskusijos, bandymai prieiti bendro sprendimo, tačiau iki šiol nepavyko. Dėl to klubo veikla buvo paralyžuota.

Gruodžio 8 dieną Klaipėdos savivaldybėje buvo susirinkusi grupė rėmėjų, kuri išreiškė norą padėti klubui sunkiu metu, ketino visomis išgalėmis padėti klubui išlipti iš skolų liūno, tačiau klubo steigėjai su šios valdybos prezidentu Artūru Jakubausku atsisakė leisti klubą valdyti privačiam verslui. Nors steigėjų taryba ir neskiria nė vieno euro, tačiau jie nori valdyti 50 proc. klubo akcijų, patys skirti direktorių ir klubo prezidentą. Šis siūlymas rėmėjams buvo neparankus ir vėl neprieita prie bendros nuomonės, kas galėjo išgelbėti klubą nuo to, kad žaidėjai nepaliktų komandos.

Klaipėdos savivaldybėje vykęs susirinkimas baigėsi tuo, kad steigėjų valdyba žadėjo pateikti savo galutinį sprendimą iki gruodžio 12 dienos (antradienio). Jiems buvo aiškinama, kad laukti nėra laiko, kadangi žaidėjų agentai skambino ir sakė, jog nesumokėjus žaidėjams algų, jie paliks komandą. Steigėjų valdybos prezidentui Artūrui Jakubauskui buvo tai akcentuojama ir siūloma skelbti susirinkimą anksčiau laiko bei priimti teigiamą rėmėjams sprendimą. Visi žinojo, kad Klaipėdos savivaldybės atstovai sako: mes savo įsipareigojimus vykdome, o rėmėjai į senos valdybos struktūrą eiti nenori. Taigi, kelias buvo vienas – atiduoti klubą privačiam verslui, kuris sukūręs šiuolaikišką klubo valdymo struktūrą, pamažu trauktų iš skolų liūno.

Suprantame, kad tai ne vienos dienos ir ne vienerių metų darbas, tačiau po truputį galėjome mažinti skolas ir judėti į priekį. Tokiu principu iš skolų liūno brido ir brenda Kauno „Žalgiris”, Vilniaus „Lietuvos rytas”, „Šiauliai” ir kiti Lietuvos klubai. Tai nėra nieko naujo ir nepasiekiamo.

Visgi, steigėjų valdyba su Artūru Jakubausku priešakyje atsisako perduoti akcijas privačiam verslui ir klubas atsidūrė aklavietėje. Steigėjų ir visuomenininkų tarybą galėčiau įvardinti tarsi socialistine atgyvena, kuri neduoda nė euro, o nori valdyti klubą. Suprantu, kad jie skirtų pinigų ir padėtų mažinti skolas, o ne tik kalbėtų ir valdytų, tada viskas būtų gerai.

Be to, prie klubo skolų prisidėjo ir A. Jakubausko inicijuoti teisminiai procesai, kai, anot teismų, neteisėtai buvo atleistas buvęs „Neptūno” vadovas Osvaldas Kurauskas, taip pat projektų vadovas Viktoras Usovas, vėliau – ir kitas klubo direktorius Algimantas Ercius. Tai dar labiau pablogino klubo finansinę situaciją. Mes, klubo administracijos darbuotojai, užuot dirbę savo darbą ir ieškoję naujų rėmėjų, turėjome daug laiko praleisti teismuose. Dabar klubo situacija yra sudėtinga. Nepaisant susiklosčiusios situacijos, darysime viską, kad išsaugotume „Neptūno” klubą ir žaidėjus. Tikimės, kad bendram tikslui susitelks ir rėmėjai, ir Klaipėdos krepšinio sirgaliai. Reikia daryti viską, kad išsaugoti komandos trenerį Kazį Maksvytį ir komandos branduolį. Dabar turime visi kartu susitelkti ir dirbti.

Suprantame ir mūsų komandą palikusius žaidėjus – Arną Butkevičių ir Mindaugą Girdžiūną. Jie mūsų klubui davė labai daug, atidavė savo širdis, jų dėka iškovota daug skambių pergalių. Norime jiems padėkoti už klube praleistus metus atiduotą nuoširdų darbą. Esu įsitikinęs, jei mes ir neturėtume finansinių sunkumų, šie žaidėjai anksčiau ar vėliau būtų išvykę į stipresnius klubus. Jie yra geri krepšininkai ir yra verti kilti karjeros laiptais”.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts