Olimpinių žaidynių starte Prancūzijos rinktinė tėškė antausį JAV

Olimpinėse žaidynėse įsibėgėja krepšinio turnyras. Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinė ir toliau neranda savojo žaidimo. Greggo Popovichiaus auklėtiniai 76:83 (22:15, 23:22, 11:25, 20:21) nusileido Prancūzijos nacionalinei rinktinei ir patyrė pirmąjį žaidynių pralaimėjimą.

Rungtynių pradžioje JAV rinktinė bene visose kategorijose buvo pranašesni už prancūzus. JAV vien per pirmąją ketvirtį išmetė net 9 tolimus metimus bei susikrovė 7 taškų pranašumą. Antrajame kėlinyje prancūzai demonstravo pavyzdingą kovą po krepšiu, tačiau prieš ilgąją pertrauką JAV pranašumas išaugo iki 8 taškų.

Po ilgosios pertraukos Prancūzijos lyderis Evanas Fournier surengė tikrą krepšinio šou ir neilgai trukus persvėrė rezultatą. Prieš lemiamą ketvirtį prancūzai turėjo 6 taškų pranašumą. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Holiday metimai padėjo JAV rinktinei ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą. Batumo du greiti taiklūs tolimi metimai dar kartą padėjo atstatyti prancūzų pranašumą, kurį išlaikė iki pat paskutinių rungtynių sekundžių.

Nugalėtojus į pergalę vedė fenomenalų prasirodymą surengęs Evanas Fournier, kuris per 34 minutes pelnė 28 taškus (4/12 trit., 7/10 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

JAV rinktinėje išsiskyrė Jrue Holiday, kuris per 28 ant parketo praleistas minutes pelnė 18 taškų (3/6 trit., 2/7 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Sekančiose rungtynėse JAV reabilituotis sieks prieš Irano rinktinę, tuo tarpu prancūzai antrosios pergalės sieks prieš Čekiją.