Paaiškėjo KMT finalo dalyviai

KMT Finalo ketverto turnyras Panevėžyje

Šeštadienį buvo žaidžiami Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalių susitikimai „Cido“ arenoje Panevėžyje.

Pirmajame susitikime, prasidėjusiame 14:00 val., kovėsi Utenos „Juventus“ ir taurės varžybas namuose priimantys Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai.

Mačas prasidėjo labai nervingai, nestigo daug netaiklių metimų, techninio broko. Abi ekipos taškus tik iš po krepšio, geriausiai rungtyniavo „Juventus“ aukštaūgis Mindaugas Kupšas ir „Lietkabelio“ milžinas Djordje gagičius, surinkę per nerezultatyvią pirmą 10 minučių atkarpą atitinkamai 7 ir 6 taškus. Prieš antrąjį kėlinį švieslentėjo degė skaičiai 16:11 šeimininkų naudai.

Antrajame kėlinuke pirmi su psichologija susitvarkė panevėžiečiai, kuriuos į priekį truktelėjo keli taiklūs Kyle'o Vinaleso bei Pauliaus Valinsko metimai, toliau sėkmingai rungtyniavo D. Gagičius. Savo aikštės pusėje „Lietkabelis“ toliau gerai tvarkėsi su „Juventus“ dirigentu Vaidu kariniausku, kurį atkirtus nuo komandos draugų uteniškiai gelbėjosi tik individualiais veiksmai. ketvirtį „Lietkabelis“ laimėjo 30:23, o komandos išėjo ilsėtis šeimininkams padidinus persvarą iki 46:34.

kai didžiosios pertraukos metu dar atrodė, kad uteniškiams dar ne viskas prarasta, „Lietkabelis“ pradėjo kėlinį atkarpa 8:0, padidinusią atotrūkį iki 20 taškų, kuris ir tapo esminiu lūžiu mače. Nuo tos akimirkos visą trečią kėlinį, pasibaigusį lygiu rezultatu 20:20, ramiai kontroliavo panevėžiečiai, o „Juventus“ gretose sėkmingai žaidė tik M. Kupšas.

Tiesa, lemiamame ketvirtyje likus žaisti maždaug tris minutes, po netikėto spurto 10:0, raudonieji buvo priartėję iki 5 taškų. Tačiau keli D. Gagičiaus taškai vėjais paleido paskutines uteniškių viltis.

Galutinis rezultatas – 84:73 panevėžiečių naudai.

„Lietkabelis“: Djordje Gagičius 18, Kyle’as Vinalesas ir Gabrielius Maldūnas – po 14, Paulius Valinskas 12, Vytenis Lipkevičius 10.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 24 , Žygimantas Skučas 11, Marius Runkauskas ir Vaidas Kariniauskas – po 9, Martynas Gecevičius ir Ignas Vaitkus – po 6.

Antrajame pusfinalyje, prasidėjusiame 16:30 val., ginklus surėmė absoliutūs KMT turnyro favoritai Kauno „Žalgiris“ bei Klaipėdos „Neptūnas“.

Klaipėdiečiai mačą praėjo labai atsipalaidavę, o nesužaidus nė dviejų minučių jau pirmavo 7:0. Uostamiesčio klubas puikiai dalinosi kamuoliu ir demonstravo solidžią komandinę gynybą, kurioje žalgiriečiai vis klimpo. Kiek netikėtai, po pirmų 10 minučių priekyje buvo mačo autsaideriai.

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje vaizdas mažai keitėsi. Žalgiriečiai rinko taškus per savo priekinės linijos žaidėjus, o „Neptūno“ puolimas atrodė kiek gyvesnis ir labiau subalansuotas. Visgi, net 18 taškų pirmoje mačo dalyje pelniuso Joffrey Lauvergne dėka žalgiriečiai devionioliktą mačo minutę pirmą sykį išsiveržė į priekį, o rungtynėms įpusėjus pirmavo trimis taškais – 38:35.

Nors „Žalgiris“ dažnai LKL kovose spurtuoja trečiajame kėlinyje, šįkart jiems to padaryti nepavyko. Komandos viena kitą kaustė solidžia gynyba, žaidime vyravo netaiklūs metimai. Neptūno puolimas buvo kiek įvairesnis, o žalgiriečiai toliau „laužė“ po krepšiu. Po trijų kėlinių – 55:53 kauniečių naudai.

Vis dėlto, ketvirtajame kėlinyje viskas stojo į savo vėžes. Prie komandą tempusio J. Lauvergne prisijungė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, tritaškį smeigė Marius Grigonis, ir staiga žaliųjų persvara šoktelėjo iki 70:59. Likusi mačo dalis jau buvo tik formalumas.

Rytoj mažajame finale grumsis Utenos „Juventus“ bei Klaipėdos „Neptūnas“, na o didžiajame finale paaiškės ar taurė lieka Panevėžyje, ar keliauja į Kauną.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne‘as 28 , Paulius Jankūnas 12 , Thomasas Walkupas ir Augustine‘as Rubitas po 8, Artūras Milaknis 7.

„Neptūnas“: Norbertas Giga 16, Benas Griciūnas ir Žygimantas Janavičius po 11, Matas Jogėla 10, Džiugas Slavinskas 9.