Patty Millsas atvedė Australiją į olimpinę bronzą

P. Millsas buvo nepakartojamas

Paskutiniajame vyrų olimpinio krepšinio turnyro mače sprendėsi bronzos likimas, o į medalį pretendavo savo šalių istorijoje ant olimpinės krepšinio pakylos niekada anksčiau nelipusios Slovėnijos bei Australijos rinktinės.

Rungtynes 107:93 (20:19; 33:26; 25:22, 29:26) laimėjo Australija, kuriai net 42 taškus pelnė 9 rezultatyvius perdavimus atlikęs komandos lyderis Patrickas Millsas.

Mačą užtikrintai pradėję australai netruko įgyti 7 taškų pranašumą (9:2). Vis dėlto, Dante Exumo provokuojamas Luka Dončičius užvedė savo komandos draugus: slovėnų lyderio pelnyti 6 taškai ir jo inspiruotas 15:4 spurtas leido perimti iniciatyvą (13:17). Nepaisant to, Australija po pirmų 10 žaidimo minučių turėjo 1 taško persvarą (20:19).

Antrasis kėlinys tikraja to žodžio prasme virto P. Millso benefisu. Per pirmąją rungtynių pusę 26 taškus pelnęs ir 4 rezultatyvius perdavimus atlikęs atakų organizatorius vienas draskė slovėnų gynybą, o Aleksandro Sekuličiaus vyrai tam nerado jokių priešnuodžių. Nors Slovėnijos puolimas pamažu užsivedė, 33 taškus per antrąją 10 minučių atkarpą praleidę pietų Europos atstovai į didžiąją pertrauką išėjo turėdami 8 taškų deficitą (53:45).

Trečiajame kėlinyje vyravo kiek klampesnis ir chaotiškesnis krepšinis nei pirmoje pusėje, tačiau status quo Australijai išlaikyti pavyko. Į kiekvieną Slovėnijos spurtą Australija rasdavo savo atsaką, o P. Millsas ir toliau buvo kertinė Žaliojo emyno atstovų figūra, rinkusi taškus, kontroliavusi žaidimo gijas bei puikiai kūrusi komandos draugams. Po trijų kėlinių Australijos pranašumas siekė 11 taškų (78:67).

Po Chriso Gouldingo tolimo metimo lemiamo ketvirčio pradžioje, Briano Goorjiano ekipa padidino persvarą iki 14 taškų (81:67). Kai atrodė, kad rungtynių lemtis jau aiškėja, Slovėnija surengė įspūdingą spurtą, kurį organizavo Jaka Blažičius ir Klemenas Prepeličius. To rezultatas – europiečių laimėta atkarpa 13:2 ir iki 3 taškų ištirpęs australų pranašumas (83:80).

Vis dėlto, į savo komandos koją tada šovė Jaka Blažičius, nekaltoje situacijoje užsidirbęs nepateisinamą nesportinę pražangą prieš P. Millsą. Australai atakos metu surinko 5 taškus, atgavo psichologinį pranašumą, ir nuolatos didindama skirtumą lengvai nužygiavo iki pirmojo olimpinio medalio šalies vyrų krepšinio istorijoje.

Slovėnija: Luka Dončičius 22, Klemenas Prepeličius 18, Mike'as Tobey 13, Jaka Blažičius 12, Zoranas Dragičius 9, Vlatko Čančaras 8.

Australija: Patty Millsas 42, Joe Inglesas 16, Jockas Landale'as 14, Dante Exumas 12, Matisse'as Thybulle'as 11.