Per vėlai prabudęs „Žalgiris“ turėjo pripažinti „Ryto“ pranašumą

Kauno „Žalgiris“ (8-1) Lietuvos krepšinio lygoje patyrė pirmąjį šio sezono pralaimėjimą. Jure Zdovco auklėtiniai namuose 75:84 (18:21, 8:25, 21:17, 28:21) nusileido Ivano Buva vedamiems Vilniaus „Ryto“ (7-1) krepšininkams.

Rungtynės prasidėjo įtempta kova tarp abiejų ekipų ir prieš antrąjį ketvirtį komandas skyrė vos 3 taškai. Antrajame ketvirtyje Kauno „Žalgirio“ gynyba galutinai subyrėjo, o Vilniaus „Ryto“ krepšininkai surengę įspūdingą spurtą į rūbinę žengė turėdami 20 taškų pranašumą.

Po ilgosios pertraukos „Ryto“ puiki atkarpa šiek tie nublėso, tačiau kauniečiams vis tiek nepavyko ženkliai sumažinti atsilikimo, o prieš ketvirtąjį kėlinį komandas skyrė 16 taškų. Lemiamo ketvirčio kauniečiai bandė kabintis į rungtynes, tačiau aiškaus lyderio neradęs „Žalgiris“ turėjo pripažinti „Ryto“ pranašumą.

Vilniečius į pergalę vedė puikias rungtynes sužaidęs Ivanas Buva, kuris per 25 minutes pelnė 21 tašką (0/1 trit., 7/8 dvit., 7/9 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

„Žalgirio“ ekipoje labiausiai išsiskyrė Joshas Nebo, kuris per 23 minutes pelnė 12 taškų (5/7 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Žalgiris“: Lukas Lekavičius 23, Joshas Nebo 12, Mantas Kalnietis ir Artūras Milaknis po 8.

Rytas“: Ivanas Buva ir Mindaugas Girdžiūnas po 21, Lukas Uleckas 11, Kennethas Smithas 9.