Po dramatiškos kovos kritęs „Žalgiris“ lieka be pergalių

Kauno „Žalgiriui“ (0-5) ir toliau nepavyksta Eurolygoje iškovoti pirmosios šio sezono pergalės. Jure Zdovco auklėtiniai namuose 73:75 (24:13, 15:14, 16:25, 18:23) apmaudžiai nusileido prieš Miuncheno „Bayern“ (1-4) krepšininkus, kuriems tai buvo pirmoji pergalė šiame sezone.

Rungtynių pradžia sėkmingesnė buvo Kauno „Žalgirio“ krepšininkams, o to pagrindine priežastimi ir vėl tapo Joshas Nebo, kuris per pirmąją kėlinio pusę jau buvo surinkęs 6 taškus ir atkovojo 6 atšokusius kamuolius bei tapo pagrindine „Bayern“ ekipos problema. Kauniečiai beveik visą pirmąjį kėlinį dominavo ant parketo, o Lekavičiaus ir Giffey taškai leido šeimininkams susikrauti dviženklį pranašumą.

Antrajame kėlinyje Kauno „Žalgiris“ ir toliau nestabdė greito ir sėkmingo žaidimo, o Manto Kalniečio du iš eilės tolimi metimai leido šeimininkams turėti rekordinę 17 taškų persvarą. Prieš pat ilgąją pertrauką „Bayern“ sugebėjo realizuoti kelis metimus iš žaidimo, o atsilikimas sumažėjo iki 12 taškų.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ gretose ilgą laiką ant parketo praleido Marekas Blazevičius, kuris vien per trečiąjį ketvirtį į „Bayern“ krepšį sumetė net 7 taškus, tačiau tai nepadėjo kauniečiams išsaugoti dviženklio pranašumo.

Į lemiamą ketvirtį kauniečiai žengė turėdami vos 3 taškų pranašumą. Kėlinio viduryje „Bayern“ pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį, tačiau „Žalgiris“ svečiams per daug nutolti neleido ir komandas skyrė vos 1 taškas. Likus rungtyniauti kiek mažiau nei 4 sekundėms Vladimiras Lučičius buvo sustabdytas pražanga ir stojo mesti du baudos metimus. Serbas pataikė pirmąjį baudos metimą, prametė antrąjį, o kamuolį atkovojęs Edgaras Ulanovas atakos surengti jau nebespėjo ir „Žalgiris“ privalėjo pripažinti svečių pranašumą

Pirmą kartą po traumos ant parketo šiame sezone sugrįžęs Vladimiras Lučičius tapo pagrindiniu „Bayern“ ekipos pergalės kalviu. Serbas per 33 žaidimo minutes pelnė 17 taškų (1/5 trit., 3/6 trit., 8/9 baud.) ir atkovojo 4 atšokusius kamuolius.

Žalgiriečių gretose puikias rungtynes sužaidė Lukas Lekavičius, kuris per 23 ant parketo praleistas minutes surinko 17 taškų (1/5 trit., 3/3 dvit., 8/10 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Joshas Nebo 12, Mantas Kalnietis ir Nielsas Giffey po 11.

„Bayern“: Vladimiras Lučičius 17, Deshaunas Thomasas 15, Darrunas Hilliardas 14, Corey Waldenas 11.