Puikiai rungtynių pabaigą sužaidęs „Lietuvos rytas“ palaužė „Partizan“ ekipą

Trečiadienį pirmąją pergalę Europos taurėje iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“, kuris išvykoje palaužė Belgrado „Partizan“.

11:0 lemiamu rungtynių metu spurtavę vilniečiai serbus palaužė 91:80 ir paliko varžovus šio sezono Europos taurėje be pergalių.

Susitikimą vilniečiai pradėjo labai nesėkmingai – po starto 0:8, sužaidus vos dvi minutes ir 18 sekundžių, Rimas Kurtinaitis jau buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po pasitarimo „Rytui“ pavyko pristabdyti varžovus, o po pirmojo kėlinio atsiliko vos dviem taškais (15:17).
A
ntrojo kėlinio pradžioje įsisiautėjo Rokas Giedraitis, o po trijų tritaškių kėlinio pradžioje, minutės pertraukėlės jau buvo priverstas prašyti šeimininkų treneris, o „Partizan“ nuo lietuvių jau atsiliko keturių taškų skirtumu (28:24).

R. Giedraitis ir toliau vedė į priekį „Lietuvos rytą“, tačiau šiam sėdus ant suolo, vilniečių žaidimas sugriuvo ir serbai po dviejų kėlinių buvo priekyje keturiais taškais (43:39). Per pirmuosius du kėlinius R. Giedraitis vos per 12 minučių pelnė daugiau nei pusę visų savo komandos taškų (20).

Trečiajame kėlinyje abejų komandų puolimas buvo chaotiškas, o varžovus į priekį vedė individualiai blizgėjęs P. Millerio ir N. Williamso-Gosso duetas, kurie pelnė visus 19 savo komandos taškų trečiajame ketvirtyje. Visgi, kėlinį sėkmingiau užbaigė svečiai, kurie dėka dviejų tritaškių metimų iš eilės kėlinį pabaigė atsilikdami dviejų taškų persvara (60:62).

Lemiamame ketvirtyje pirmąsias penkias minutes komandoms nesisekė įgauti apčiuopiamos persvaros, o tada „Lietuvos rytas“ laimėjo trijų su puse minučių atkarpą 11:0 ir įgavo pergalingą dešimties taškų persvarą (84:74). Per paskutines akimirkas sukurti stebuklo ir išgelbėti rungtynių Belgrado ekipai nepavyko, tad „Rytas“ džiaugėsi pirmąją pergale Europos taurėje.

Rezultatyviausiai vilniečių gretose žaidė Rokas Giedraitis, kuris surinko 28 taškus. Jam puikiai talkino L. Mavrokefalidis, kuris pelnė 26 taškus.

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Partizan“: P. Miller 24, N. Williams-Goss 11, M. Pacarski ir S. Gavrilovic po 9.

Lietuvos Rytas“: R. Giedraitis 28, L. Mavrokefalidis 26, J. Baron 11, T. Paterson 9 (11 atkovotų kamuolių).