Reto grožio pusfinalyje – Prancūzijos pergalė prieš Slovėniją

Batumo istorinis blokas

Luka Dončičiaus vedama Slovėnijos rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą stambių tarptautinio krepšinio varžybų finaliniuose etapuose. Jaudinančiame pusfinalyje Balkanų atstovai nusileido Prancūzijos rinktinei 89:90 (29:27; 15:15; 21:29; 24:19).

Slovėnija kiek sėkmingiau žaidė pirmajame ketvirtyje, kurio metu jos didžiausias pranašumas siekė 6 taškus. Vistik kėlinio pabaigoje Prancūzijos sėkmingos atakos po pirmųjų 10 žaidimo minučių L. Dončičiaus vedamai kariaunai paliko vos 2 taškų pranašumą.

Antrajame kėlinyje vyravo netaikliais metimais paremtas krepšinis, kuomet nė viena iš varžovių neįgijo apčiuopiamo pranašumo, o į pertrauką slovėnai išėjo pirmaudami 44:42.

Po pertraukos Vincento Colleto vadovaujami prancūzai į aikštę grįžo daug taiklesni: per pirmus du kėlinius nemažai gerų metimų prametusi Prancūzija taikliais Evano Fourniero ir Nando De Colo šūviais du kartus įgijo 8 taškų persvarą (60:52; 67:59). Nors slovėnai daugiau atitrūkti prancūzams neleido, po trijų kėlinių Vakarų Europos komanda turėjo 6 taškų pranašumą (71:65:)

Į paskutinį mačo ketvirtį Slovėnija žengė labai užtikrintai. L. Dončičius puikiai atliko atakų organizatoriaus funkcijas (iš viso atliko net 18 rezultatyvių perdavimų), o taškus slovėnams rinko Jaka Blažičius, Klemenas Prepeličius, po krepšiais karaliavęs Mike'as Tobey. Vis dėlto, prancūzai į tai atsakė taikliais E. Fourniero, N. De Colo metimais.

Kai likus žaisti 54 sekundes Timothe Luwawu-Cabarrot smeigė tritaškį ir padidino prancūzų pranašumą iki 5 taškų (90:85), atrodė, kad rungtynės nuspręstos. Visgi po minutės pertraukėlės Balkanų atstovai realizavo baudos metimą, tada E. Fournieras prasižengė puolime, o K. Prepeličius pataikė tritaškį. Prancūzams prametus dar sykį, K. Prepeličius paskutinėmis mačo sekundėmis turėjo auksinį šansą išplėšti savo šaliai istorinę pergalę, tačiau jo metimą blokavo Nicolas Batumas ir į finalą žengė V. Colleto auklėtiniai.

Olimpinio krepšinio turnyro finale Prancūzija kausis su JAV, kurią šioje olimpiadoje šykį jau įveikė. Tuo tarpu nė sykio ant olimpinės pakylos nebuvę australai bandys iškovoti bronzą kovodami su olimpinėse žaidynėse šiemet debiutavusia Slovėnija.

Prancūzija: Nando De Colo 19, Evanas Fournier 15, Timothe'as Luwawu-Cabarrot 10, Guerschonas Yabusele 9.

Slovėnija: Mike'as Tobey 17, Luka Dončičius 14, Klemenas Prepeličius 10, Jaka Blažičius ir Vlatko Čančaras – po 9.