Revanšą prieš „Bešiktaš“ pasiekęs „Rytas“ pakilo į antrąją vietą grupėje

FIBA Čempionų lygoje Vilniaus „Rytas“ (2-2) iškovojo antrąją pergalę H grupėje ir užsitikrino vietą kitame etape. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 82:69 (20:14, 21:22, 22:15, 19:18) nugalėjo Stambulo „Bešiktaš“ (2-2) ir pasiekė saldų revanšą po skaudaus pralaimėjimo prieš dvi savaites Stambule.

Vilniečiai rungtynes pradėjo aukšta nata ir jau antrąją rungtynių minutę pirmavo 12:0. Turkams priartėti prie „Ryto“ pavyko tik antrojoje kėlinio pusėje, kai Hollis-Jeffersonas dvitaškiu sumažino atsilikimą iki vos 4 taškų.

Antrajame kėlinyje „Ryto“ pranašumas ištirpo žaibiškai, o jau trečiąją ketvirčio minutę svečiai sugebėjo persverti rezultatą. Iš karto po to Buva ir Normanto duetas surengė puikią atkarpą ir vilnieičia vėl sugebėjo pabėgti nuo varžovų. Vis tik Whiteheado tolimas šūvis leido vilniečiams į rūbinę žengti tik turint 5 taškų pranašumą.

Pirmojoje rungtynių pusėje akivaizdžiu „Ryto“ lyderių buvęs Ivanas Buva apsukų ir toliau nestabdė. Kroato sėkmingas žaidimas ketvirčio pradžioje leido greitai vilniečiams vėl susikrauti dviženklį pranašumą, kurį išlaikė visą kėlinį.

Rungtyniauti likus mažiau nei 5 minutes komandas skyrė vos 6 taškai, tačiau „Bešiktaš“ ekipos nesėkmingos atakos vilniečiams leido susigrąžinti dviženklį pranašumą bei iškovoti svarbią pergalę siekiant vietos kitame etape.

Rungtynėse rezultatyviausiai pasirodė Ivanas Buva, kuris per 24 žaidimo minutes pelnė 27 taškus (6/10 dvit., 2/4 trit., 9/9 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.