„Rytas“ krito Panevėžyje, „Lietkabelis“ – trečias LKL

„Lietkabelis" iškovojo labai svarbią pergalę

Pirmadienį, gegužės 10 dieną baigėsi LKL reguliarusis sezonas, kurio paskutinės dienos svarbiausios rungtynės vyko Panevėžio „Cido“ arenoje tarp vietos „Lietkabelio“ ir Vilniaus „Ryto“.

Vilniečiai jau seniai užsitikrinę antrąją vietą reguliariajame sezone, todėl jiems šis mačas tebuvo garbės ir prestižo reikalas. Tuo tarpu panevėžiečiams pergalės reikėjo norint užimti trečiąją vietą reguliariajame sezone ir išvengti Kauno „Žalgirio“ pusfinalio etape.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, bet svečiai netrukus išlygino rezultatą – 10:10. „Lietkabelis“ antroje pirmo kėlinio pusėje ėmė smaigstyti tritaškius į sostinės klubo krepšį ir tai leido jiems susikrauti 10 taškų persvarą prieš antrąjį ketvirtį – 27:17.

Antrajame kėlinyje vilniečiai suaktyvino gynybą, o keletas tikslių Andrew Goudelocko tolimų šūvių panaikino turėtą deficitą. Panevėžiečiai į rūbinę prieš didžiąją pertrauką išėjo turėdami vos 2 taškų pranašumą – 44:42.

Antra rungtynių pusė prasidėjo žemu rezultatyvumu ir nemažu klaidų skaičiumi abejose aikštės pusėse. „Lietkabelis“ tokiame krepšinyje jautėsi kiek geriau ir pamažu augino persvarą, tačiau trečio kėlinio viduryje individualiu žaidimu sublizgėjęs ir per šį ketvirtį 10 taškų sumetęs „Ryto“ gynėjas Mindaugas Girdžiūnas panaikino šeimininkų deficitą. 62:62 – po trijų kėlinių.

Lemiamoje 10 minučių akarpoje nuolat pirmavo „Lietkabelis“, tačiau „Rytas“ nuolat rasdavo priešnuodžių ir ekipas teskyrė vos keli taškai. Pirma kregžde į pergalę tapo gynėjo Pauliaus Valinsko taiklus tolimas metimas likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes iki susitikimo pabaigos, padidinęs šeimininkų persvarą iki 7 taškų (80:73). Tiesa, jau sekančioje atakoje A. Goudelockas dar sumažino atsilikimą iki 4 taikliu dūriu iš toli (80:76), tačiau lemiamam spurtui „Rytui“ nei jėgų, nei laiko, nei meistriškumo jau nebepakako, o panevėžiečiams pergalę įtvirtino tikslus Vytenio Lipkevičiaus dvitaškis su A. Goudelocko pražangą likus žaisti vos kelias sekundes.

Galutinis rezultatas – 85:79 (27:17, 17:25, 20:22, 21:15) „Lietkabelio“ naudai. Tai kartu reiškė ir trečiają vietą LKL reguliariajame sezone, paskutine sezono pergale iš šios pozicijos laipteliu žemyn nustumiant Utenos „Juventus“.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 17, Margiris Normantas ir Vytenis Lipkevičius po 16, Gytis Masiulis 11, Džordže Gagičius 10, Marius Valinskas 10.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 20, Mindaugas Girdžiūnas 14, Ivanas Buva 12, Gytis Radzevičius 11, Martynas Echodas 8, Arnas Butkevičius 7.