„Rytas“ sutriuškino „Skycop“, bet liko žemiausioje vietoje per 20 metų

lkl.lt

Vilniaus „Rytas“ (26-9) iškovojo triuškinančią pergalę, tačiau prarado viltį „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone užimti antrąją vietą. Po Klaipėdos „Neptūno“ pergalės tapo aišku, jog trečioje pozicijoje liksiantys vilniečiai prieš atkrintamųjų varžybų startą užims žemiausią vietą per pastaruosius 20 metų.

Pirmą kartą nuo 1998 metų žemiau antrosios vietos finišuosiantis „Rytas“ savo žiūrovų akivaizdoje 84:57 (16:19, 24:11, 24:13, 20:14) nepasigailėjo puolime strigusio Prienų „Skycop“ (13-22) klubo.

Nugalėtojus į priekį vedė Artiomas Parachovskis, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 8 kamuolius. Eimantas Bendžius pridėjo 13 taškų. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 15 taškų surinkęs Žygimantas Janavičius.

Prienų klubas favoritams priešinosi kiek daugiau nei pusantro kėlinio. Antrajame kėlinyje likus žaisti 3 minutes „Rytas“ pirmavo tik 31:29, bet ketvirtį baigė spurtu 9:1 bei pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 40:30.

Po pertraukos vilniečiai įjungė dar aukštesnę persvarą bei po spurto 10:2 nutolo 50:32. Trečiojo kėlinio pabaigoje šeimininkai dar spurtavo ir 12:0 bei prieš lemiamą ketvirtį triuškino varžovus 64:41.

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas. Jo metu Dainius Adomaitis leido pasireikšti jaunimui, kuris vaizdo aikštelėje negadino – dar labiau persvarą padidinęs „Rytas“ šventė daugiau nei užtikrintą pergalę.

11 krepšininkų į aikštelę išleidusi sostinės ekipa gerokai rečiau klydo (7:17), o kovą dėl atšokusių kamuolių prieš aštuoniese žaidusius svečius laimėjo 38:29.

„Rytas“: Artiomas Parachovskis 19 (8 atk. kam.), Eimantas Bendžius 13, Martynas Echodas ir Arnas Butkevičius 10.

„Skycop“: Žygimantas Janavičius 15, Kšištofas Lavrinovičius 12, Darjušas Lavrinovičius 10, Gintaras Leonavičius 7.