„Rytas“ Utenoje susitvarkė su „Juventus“

A. Butkevičius

Šeštadienio centrine LKL dvikova buvo mačas Utenoje tarp vietos „Juventus“ ir Vilniaus „Ryto“. Nė vienos iš ekipų padėtis prieš šias rungtynes nebuvo, kadangi „Rytas“ ilgą laiką negalėjo treniruotis dėl į komandą įsimetusio Covid-19 viruso, o „Juventus“ antradienio mače su Kauno „Žalgiriu“ neteo savo lyderio Vaido Kariniausko.

Be to, „Rytui“ dar negalėjo padėti Kristijanas Kitsingas ir Augustas Marčiulionis, o „Juventus“ žaidimą nuo atsarginių suolelio, be susižeidusio V. Kariniausko, dar stebėjo kitas uteniškių įžaidėjas Bryantas Crawfordas.

„Rytas“ galingiau pradėjo rungtynes, bet galingai baudos aikštelę atakavę aikštės šeimininkai vilniečius netruko pasivyti ir po pirmų 10 veiksmo minučių vilniečių persvara siekė vos 2 taškus – 23:21.

Antrajame ketvirtyje situacija vėl ėmė keistis Giedriaus Žibėno auklėtinių naudai, kurie taškus rinko taikliais tolimais metimais bei ženkliai pagerino baudos aikštelės gynybą. „Radoniesiems velniams“ šaudant pro šalį iš vidutinių ir tolimų distancijų, sostinės atstovai po dviejų kėlinių jau pirmavo 45:33.

Trečiojo kėlinio viduryje, po kelių sėkmingų Mindaugo Kupšo metimų iš po krepšio ir Martyno Gecevičiaus taiklaus šūvio iš toli, „Juventus“ priartėjo iki 53:59. Vis dėlto, iškart sekusi G. Žibėno minutės pertraukėlė vėl paralyžiavo Utenos klubo puolimą. Likusią kėlinio dalį vilniečiais laimėjo 13:3 ir prieš lemiamas 10 minučių susikrovė solidžią 16 taškų persvarą – 72:56.

„Juventus“ ginklų sudėti neketino ir po krepšiu antroje ketvirto kėlinio pusėje vėl įsisiautėjus M. Kupšui, uteniškiai priartėjo vos iki 5 taškų – 78:83. Vis dėlto, nukraujavusios sudėties ekipai pritrūko ir sėkmės, ir veikiausiai jėgų, kad paskutinėmis rungtynių minutėmis perlaužtų rezultatą sau palankia linkme.

Pažymėtina, kad „Rytas“ šiame mače įmetė net 15 tritaškių, kurie tapo vienu svarbiausių pergalės faktorių.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 20, Ignas Vaitkus 17, Žygimantas Skučas 11, Martynas Gecevičius 9, Vytautas Šulskis 7, Vaidas Čepukaitis 6.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 16, Ivanas Buva 15, Gytis Radzevičius 14, Mindaugas Girdžiūnas 13, Andrew Goudelockas 11.