Sensacija: JAV pralaimėjo Nigerijos rinktinei

JAV krepšinio rinktinė sensacingai pralaimėjo prieš Nigeriją

JAV rinktinė savo pasirengimą Tokijo olimpinėms žaidynėms pradėjo netikėta nesėkme. Legendinio Greggo Popovičiaus auklėtiniai rezultatu 87:90 (23:22, 20:19, 21:25, 23:24) turėjo pripažinti Nigerijos krepšininkų pranašumą.

Visų rungtynių metu vyko įtempta kova, tačiau JAV rinktinei sunkiau sekėsi puolime ir iki varžybų pabaigos likus žaisti 2 minutes Nigerijos krepšininkai buvo sukaupę 8 taškų persvarą.

Lemiamomis akimirkomis amerikiečiai sugebėjo pasivyti varžovus ir turėjo net dvi galimybes išlyginti rezultatą, bet abu metimai skriejo pro šalį, o Nigerijos komanda sugebėjo išsaugoti minimalų pranašumą. Likus žaisti 13 sekundžių G.Popovičius bandė išnaudoti minutės pertraukėlę, tačiau paskutinės atakos planas liko neįgyvendintas ir varžybų pabaigos sirena skelbė sensacingą Afrikos ekipos pergalę.

„Džiaugiuosi, kad tai nutiko. Tai gali būti pats svarbiausias dalykas mums šią vasarą. Turime iš to mokytis“, – po pralaimėtų rungtynių sakė G.Popovičius.

Verta paminėti ir tai, kad JAV krepšininkai iki šio mačo laimėjo 54 draugiškas dvikovas iš 56 ir pirmą kartą istorijoje nusileido būtent Afrikos komandai.

JAV: Kevinas Durantas 17 (4/13 met.), Jaysonas Tatumas 15, Damianas Lillardas 14, Bamas Adebayo 11, Zachas LaVine'as ir Draymondas Greenas po 10.

Nigerija: Gabe'as Vincentas 21 (6/8 trit.), Calebas Agada 17 3/3 trit.), Ike Nwamu 13 (3/6 trit.), Ike Iroegbu 11 (3/5 trit.).